visco-elastic-mattress-great-for-your-back1Pastaraisiais metais, viskoelastinis čiužinys labai stipriai išpopuliarėjo. Visoje rinkoje apskritai labai išpopuliarėjo viskoelastinės putos ir jų panaudojimas ne vien tik čiužinių gamybai, tačiau ir gaminant įvairias pagalvėles ir t.t. daugelis gamintojų net gi pradėjo siūlyti viskoelastines parolonų lovas. Viskoelastinis čiužinys rinkoje turi ne vieną pasirinkimą. Čiužiniai smarkiai svyruoja, lygiai taip pat, kaip ir jų kaina. Visa tai priklauso nuo veiksnių, kurie apima putų tankį, putų storį ir čiužinio konstrukciją.

Viskoelastinis čiužinys yra išskirtinis tuo, kad putos yra sukurtos specialiai taip, kad gali būti suspaustos į tam tikro dydžio frakciją, tačiau atleidus – sugrįžti į savo pradinę padėtį. Tai suteikia itin lengva tokių čiužinių transportavimą, kadangi jis gali užimti visai nedaug vietos. Tai yra taip pat geras pasirinkimas ir dėl to, kad kūno forma, reaguodama į spaudimą ir kūno šilumą, atsimuša atgal į savo vietą. Tai leidžia tokiam čiužiniui užtikrinti nuoseklų komfortą ir paramą. . jie taip pat palengvina skausmą, kurį gali sukelti tam tikri spaudimo taškai. Viskoelastinis čiužinys geba pasiūlyti gerą atramą ir kiekvieną kartą grįžta į pradinę formą. Visa tai priklauso nuo putplasčio tankio. Didesnio tankio putos pasiūlo ir daugiau jaučiamą šį privalumą.

Putų tankis yra matuojamas svarais, kubinių pėdų. Paprastai jis gali svyruoti nuo 1 iki 5 svarų per kubines pėdas. O kai kada gali būti ir didesni. Kuo didesnis skaičius, tuo yra ir daugiau tikėtina, kad čiužinys išlaikys savo formą ir bus ilgai palankus. Tankis jau nuo skaičiaus 3 dažniausiai yra laikomas aukštos kokybės tankiu ir yra pirmaujantis pasirinkimas tarp gamintojų.

Viskoelastinio čiužinio storis irgi turi įtakos komfortui, patvarumui ir pačiai čiužinio kokybei. Parolono čiužiniai yra matuojami coliais ir paprastai svyruoja nuo 5 iki 12 colių gylio ir daugiau. Daugeliu atveju tokie čiužiniai nėra pagaminti grynai vien tik viskoelastinių putų, tačiau dažniausiai šių putų sluoksnis yra ant viršaus, kuris dar yra dedamas ant kito sluoksnio. Šiais atvejais dažniausiai čiužinio branduolį sudaro žemesnės kokybės palaikomosios putos. Tačiau tikrai yra irtokie čiužiniai, kurie yra pagaminti grynai tik iš viskoelastinių putų. Tačiau jie jau yra tikrai žemesnio storio. Renkantis čiužinį yra svarbu atsižvelgti į bendrą čiužinio storį ir viskoelastinių putų storį čiužinyje.

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų tikrai pritars, kad patogumas – tai pats svarbiausias dalykas, kai mes kalbame apie naujojo čiužinio įsigijimą. Yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti, tam, kad rastume tokį čiužinį, kuris mums patinka ir tinka. Daugelis žmonių jau tikrai suprato, kad čiužiniai su parolonu yra žymiai patogesni už visus tradicinius čiužinius. Tačiau net ir tarp viskoelastinių čiužinių gali labai skirtis tas komforto lygis. Be to ir žmonės visi turi tikrai labai skirtingus poreikius ir skirtingai supranta ir jaučia komfortą.

Viena iš bendrųju problemų, su kuriomis gali susidurti viskoelastinių čiužinių turėtojai, tai, kad yra sukuriamas karštas paviršius miegui. Tai reiškia, kad naktį Jūs jausitės daug šilčiau, nei įprastai. Žinoma, kitiems žmonėms tai anoks trūkumas. Tačiau daugelis gamintojų vistiek ėmėsi spręsti čią problemą, kadangi yra ir nemažai žmonių, kuriems šis dalykas netgi labai trukdo miegą. Svarbiausia yra tai, kad čiužiniai galėtų gerai sugerti šilumą. Taigi, po truputėlį, jau yra kuriami ir dar geresnės kokybės viskoelastiniai čiužiniai, kurie džiugina jau ne vienus šeimininkus.