Veterinarai atsako: ar pienas katėms gali atstoti vandenį?

 

Niekam nekyla abejonių, ar katės mėgsta pieną. Iš tiesų šis gėrimas laikomas delikatesu, kurio augintinės niekada neatsisakys. Kitas klausimas – ar pienas iš tiesų yra sveikas pasirinkimas? Veterinarai primena, kad pieno produktai daugeliui kačių gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl visų pirma turėtumėte įsitikinti, ar jūsų augintinės organizmas toleruoja laktozę.

 

Pieno sukeliamos problemos

Jei katės organizmas netoleruoja laktozės, augintinę kamuos virškinimo problemos, skrandžio skausmai ir viduriavimas. Iš tiesų tai viena dažniausių problemų, dėl kurių katės vežamos į veterinarijos kliniką. Bėda ta, kad dažnas šeimininkas mano, jos virškinimo sunkumai yra laikina problema ir grįžus namo katę vėl lepina pieno produktais. Veterinarai teigia, kad paprastai kačių mylėtojai nesupranta, jog laktozės netoleravimas yra visiškai normalus dalykas. Vienintelis laikotarpis, kurio metu katės gali gerti pieną – tai kūdikystė, kai jauni kačiukai minta mamos pienu. Kad laktozė būtų sėkmingai suvirškinta, katės organizme turi būti enzimo laktazės. Nors jos gausu kūdikio organizme, deja, vėliau laktazės sumažėja ir galimybė toleruoti pieną keičiasi.

 

Laktozės netoleruoja tik dalis kačių

Negalima teigti, kad visos katės netoleruoja laktozės. Dalis augintinių iš tiesų gali lakti pieną ir neturėti jokių sveikatos problemų. Viskas priklauso nuo individualios gyvūno virškinimo sistemos. Jei norite katei duoti pieno, tačiau nežinote, ar augintinis šį produktą gali vartoti, visų pirma duokite paragauti kelis valgomuosius šaukštus. Jei per dieną nepastebėjote jokių sveikatos problemų, tai reiškia, kad retkarčiais augintinę galite palepinti šiuo skanėstu. Vertinant pieno produktus, būtina pastebėti, kad katės, kurios netoleruoja laktozės ir negali lakti pieno, kartais neturi jokių problemų, besimėgaudamos kitais pieno produktais, pvz., sūriu ar jogurtu, kadangi juose yra kur kas mažesnis laktozės kiekis.

 

Ar pienas gali pakeisti vandenį?

Net jei katė ir gali vartoti pieną ar kitus pieno produktus, ilgametę patirtį turintys veterinarai jo nerekomenduoja, kadangi kačių organizmui pienas yra nereikalingas. Veterinarai primena, kad nesvarbu, ar katei duodate palakti pieno, ar neduodate, augintinė turi visuomet gauti šviežio vandens, kuris padeda virškinti ėdalą, reguliuoja kūno temperatūrą, suvilgo audinius, šalina iš organizmo druskas ir atliekas. Kitaip sakant, pienas jokiu būdu negali pakeisti vandens, o pieno produktai – subalansuoto kačių ėdalo. Jei nežinote, kuo maitinti augintinę ir kaip užtikrinti visavertį kasdienės mitybos racioną, atvykite į veterinarijos kliniką ir pasitarkite su šios srities specialistais.