slapimo nelaikymasVaikų šlapimo nelaikymas yra problema, su kuria susiduria labai daug tėvų. Blogiausia yra tai, kad 90 procentų vaikų, kurie naktimis šlapinasi į lovą, galvoja, kad jie yra tokie vieninteliai, o tai tik dar labiau verčia juos jaustis blogai.

Gydytojai teigia, kad tai tiesiog yra vaikystės problema, kurią galima išaugti. Vaikai natūraliai įgyja šlapimo pūslės kontrolę naktį, tačiau kiekvienam vaikui taip gali nutikti skirtingose amžiaus grupėse. Yra pastebėta, kad šlapimo nelaikymas labiau vargina berniukus, nei mergaites. Po penkerių metų amžiaus apie 15 procentų vaikų ir toliau šlapinasi į lovą, tačiau, kai vaikams jau sueina 10 metų – 95 procentai jų atsikrato šios problemos.

Dažnai tėvai labai nerimauja, kai jų vaikas dažnai šlapinasi naktimis į lovą. Kartais net galvoja, kad jie tai daro iš tinginystės. Tačiau nereikia taip galvoti ir juo labiau sakyti vaikui, nes galite jį traumuoti ir gėdinti prie kitų savo vaikų.

Šlapimo nelaikymas naktį dažniausiai yra paveldima problema. Tėvai, kurie turėjo tokią pačią problemą vaikystėje, geba geriau komunikuoti su vaiku, suprasti jį ir leisti jam pasijusti, kad jis nėra toks vienas.

Mokslininkai nustatė ir kitas priežastis, kurios gali įtakoti šlapimo nelaikymą:

  1. Vėlesnis šlapimo pūslės brendimas;
  2. Žemas ADH hormono lygis;
  3. Vaikai, kurie miega ilgiau ir giliau, dažniau patiria šią problemą;
  4. Prasčiau funkcionuojanti šlapimo pūslė;
  5. Vidurių užkietėjimas.

Kol vaikui nesukanka 6 metai, gydytojai jam net nediagnozuoja šios problemos, kaip ligos. Kartais vaikams taip gali atsitikti ir dėl psichologinės įtampos (pavyzdžiui, tėvų skyrybų, ar naujo vaiko šeimoje gimimo). Taigi čia daugiau yra psichologinė, o ne medicininė problema. Geriausia, ką Jūs galite padaryti, tai:

  1. Skatinti vaikus prieš miegą eiti į tualetą;
  2. Apriboti vaikams skysčių gėrimą prieš miegą;
  3. Dengti čiužinį specialia, neperšlampama danga;
  4. Galite kelis kartus per naktį vaikui nustatyti žadintuvą, kad jis turėtų progą nueiti į tualetą;
  5. Šlapimo pūslės tempimo pratimai – puiki praktika. Tik pasitarkite su gydytoju;

Specialūs vaistai.