Vaikų kambario balai, tai yra baldai su savo ypatybėmis, kurios yra būdingos tik joms. Kai yra kalbama apie vaiką ir jo kambarį svarbiausia yra sukurti saugumą ir tai, kad nebūtų daroma jokia žala vaiko sveikatai. Ir žinoma baldai taip pat turi paklusti šiai taisyklei. Tačiau kai jūs rūpinsitės vaiko saugumu jokiu būdu nereikia pamiršti ir tai, kad baldai turi atrodyti estetiškai. Vaikų baldai turi būti gražūs. Atrodo, kad pasirinkti naujus vaiko kambariui skirtus baldus turėtų būti tikras malonumas, kadangi j

vaiku baldaiūs vaikščiosite, apžiūrinėsite baldus ir jei jie jums patiks jūs juos pirksite. Tačiau iš tiesų vaikų baldai nėra taip paprastai pasirenkami, kadangi tai yra kalbama apie vaikų kambarį. Kai yra pasirenkami baldai mes visi orientuojamės į tokius parametrus kaip patraukli išvaizda, funkcionalumas ir kokybė, tačiau vaikui skirtas kambarys taip pat turi būti maksimaliai saugus jūsų vaikui. Būtent todėl, kai yra pasirenkami baldai vienas iš svarbiausių faktorių pasirenkant yra baldų ekologiškumas, baldai neturi turėti aštrių kampų, bei tokių elementų, kurie sukeltu traumas jūsų vaikui. Be to, nereikia pamiršti ir kitų faktorių, pavyzdžiui jūsų vaikui turi likti pakankamai vietos jo žaidimams.

Dar vienas įrodymas, kad vaikų baldai turi būti pasirenkami kruopščiai tai, kad aplinka veikia vaiko psichiką ir formuoja vaiko asmenybę. Tai jau ne vieną kartą pavyko įrodyti psichologams. Be to, jei vaikas gali vertinti ir analizuoti, turi savo skonį ir reikalavimus tokiu atveju, kai bus pasirenkami baldai yra būtina atsižvelgti ir į vaiko nuomonę, kadangi priešingu atveju vaikui kambarys gali atrodyti nejaukus. Kai yra pasirenkami vaikų baldai vienas iš svarbiausių faktorių yra spalvos, kurios turi labai svarbią reikšmę vaiko vystymuisi. Kadangi vaikas savo kambaryje praleidžia pakankamai daug laiko tokiu atveju kambaryje esančios spalvos veikia vaiko pasąmonę. Taigi yra labai svarbu pasirinkti tinkamos spalvos baldus. Kitas svarbus faktorius, kai yra pasirenkami vaikų baldai tai jūsų kambario erdvė ir jūsų vaiko amžius. Labai svarbu surasti auksinį viduriuką, kadangi baldai turi atlikti reikiamas funkcijas, tačiau tuo pačiu neturi užkrauti jūsų vaiko kambario, kad jam būtų nepatogu judėti. Labai svarbu yra viską prieš perkant baldus išmatuoti ir sudaryti schemą kur bus statomi baldai ir atitinkamai tokiu būdu turi būti daromas pasirinkimas. Labai svarbu atsižvelgti į tai koks yra jūsų vaiko amžius, kadangi nuo to priklausys kokie baldai turės bus statomi kambaryje, tai gali būti vystymo staliukas, spintelės kur bus vaiko žaislai, staliukas ir kėdutės kur jūsų vaikas galės kurti.

Vaikų baldai turi atrodyti simpatiškai, tačiau tuo pačiu jie turi būti tvirti, patikimi, bei turi sugebėti išlaikyti padidėjusi krūvį. Ne ką mažiau pasirenkant baldus yra tai, kad jie būtų funkcionalūs, saugūs ir ekologiški. Žinoma, toks didelis reikalavimų sąrašas labai stipriai sumažina pasirinkimą. Pavyzdžiui, vienas iš geriausių variantų yra mediniai baldai, kurie yra ekologiški, tvirti ir tuo pačiu šie vaikų baldai yra gražūs. Grožis, funkcionalumas, kokybė ir baldų saugumas, tai yra pagrindiniai kriterijai pagal kuriuos turi būti pasirenkami vaikų baldai. Kai jūs perkate baldus į vaikų kambarį jokiu būdu nepamirškite pasitarti su savo vaiku jei jis turi savo skonį ir nuomonę. Tačiau svarbiausias faktorius yra tas, kad baldai turi būti ekologiški, tvirti ir kokybiški. Kadangi tokie baldai turi išverti vaiko žaidimus ir neturėtų vaikui sukelti jokių traumų.