stiklo paketaiStiklo paketai – pagrindinė ir bene svarbiausia plastikinio arba medinio lango dalis, jie sudaro didžiąją dalį lango ploto. Dažniausiai stiklo paketo keitimo poreikis atsiranda sudužus stiklui (mechaniniai stiklo paketo pažeidimai). Bet yra atvejų, kai stiklo paketas skyla „savaime“. Toks „savaiminis“ skilimas įvyksta dėl dviejų priežasčių – neteisingo lango ar durų sumontavimo arba nuo didelių temperatūros svyravimų, taip vadinamo „termošoko“. Jeigu Jūsų lango stiklo paketo vidus rasoja arba apsiblausia, tai reiškia, kad stiklo paketas nebesandarus ir jį reikia keisti. Stiklo paketai turi atlikti eilę funkcijų:  apsaugos nuo aplinkos poveikio, šilumos izoliacijos, saulės kontrolės, saugumo, dekoratyvumo ir kt. Pagrindiniai stiklo paketo komponentai: stiklas, distancinis rėmelis, vidinis/išorinis hermetikai. Renkantis stiklo paketą būtina atsižvelgti į šiuos aspektus: energijos taupymą, saugumą, garso izoliaciją, apsaugą nuo saulės spindulių bei dizainą.Stiklo paketai – puiki, ekonomiška, šilumai ir garsui mažai laidi šiuolaikinė langų stiklinimo medžiaga. Skaidrūs stiklo paketai – dažniausiai klientų užsakomi stiklo paketai.

Stiklo paketai priklausomai nuo konstrukcijos tipo gali būti:

  • vienkameriniai (2 stiklų);
  • dvikameriniai (3 stiklų).

Dvikameriai stiklo paketai pasižymi nedidele rasojimo tikimybe stiklo paketo kraštuose, net ir naudojant visiems įprastus aliuminius rėmelius. Minėti stiklo paketai taip pat pasižymi geresne garso izoliacija. Trijų stiklų stiklo paketai pasižymi gera garso izoliacija.

Norint pagerinti lango/durų garso ar šilumos izoliacines savybes, galima įdėti vienos ar dviejų kamerų stiklo paketus su skirtingais stiklų storiais (4 mm, 6 mm, 8 mm) ir tarpais tarp jų (6 mm; 8 mm; 10 mm; 12 mm; 14 mm; 16 mm; 18 mm; 20 mm; 22 mm). Geriausiai šilumą izoliuoja stiklo paketai, kuriuose naudojami selektyviniai stiklai. Stiklo paketo vidų pripildžius ne oru, o dujomis (argonu, kriptonu), šilumos izoliacinės savybės dar labiau pagerėja.Stiklo paketai su selektyviniu stiklu – šiuo metu bene populiariausi butų ir nuosavų namų stiklinimui skirti gaminiai, nurungę stiklo paketus su skaidriu stiklu.

Stiklo paketų keitimas – gan sudėtingas darbas, reikalaujantis profesionalių įgūdžių. Nuo to, ar teisingai bus išmatuotas ir įstatytas stiklo paketas, priklausys tolimesnis lango ar durų tarnavimo efektyvumas. Stiklo paketo keitimo kaina priklauso nuo stiklų skaičiaus, jų spalvos ir kitų specifinių faktorių.