Stiklo gaminiai žmonių naudojami jau nuo neatmenamų laikų ir nepaisant to, kad stiklapūtys yra ne pati populiariausia profesija, ji – neišnyko. Taip nutiko dėl to, kad stiklo gaminiai yra kiekvieno žmogaus namuose be išimties. Vieni stiklo gaminiai perkami praktiškais sumetimais, kiti – dėl estetinių savybių, noro pasigrožėti, susikurti jaukią aplinką. Stiklo gaminiai yra patys įvairiausiai: pvc langai, vazos, žurnaliniai staliukai, dekoruoti stiklai virtuvėje, šviestuvai, suvenyrinės statulėlės, sniego rutuliai, kuriuos taip smagu papurtyti ir begalės kitų daktų.

Prie praktiškų stiklo gaminių galima priskirti pvc langus, staliukus, šviestuvus, tai, ko tikrai reikia patiems namams. Plastikiniai pvc langailangai saugo mus nuo triukšmo ir blogo oro, nuo šalčio ir vėjo. Ant staliukų galima pasidėti karštą kavos puodelį naudodami padėkliukus, taigi nereikia puodelio nuolatos laikyti. Tai yra patogu, nėra rizikos apipilti kava sofą. Juk puodelį pastatyti ant sofos lygu nelaimei… o kavos dėmės ne taip ir lengvai išsivalo. Šviestuvų paskirties aiškinti matyt ir nereikia, kaip gi žmogus be šviesos. Juk stiklinis ne tik šviestuvo gaubtas, kuris padeda šviesos srautą nukreipti norima kryptimi. Stiklinė yra ir pati elektros lemputė. Jos panaudojimas iš tiesų praktiškas, nes šviesą daugiausiai naudojame tada, kai pajuntame prieblandą. Šviesa kambaryje padeda negadinti akių, t. y., regėjimo. Pavyzdžiui, skaitymas prieblandoje, jei tai daroma pastoviai, yra kenksmingas regėjimui.

Likę išvardinti daiktai yra daugiau ar mažiau yra dėl stiliaus. Namai turi būti stilingi. Nors tiesą pasakius, stilingumo tikimasi ir iš praktiškų daiktų. Pcv langai gali stiliumi ir nelabai pasižymi. Daugumai gyventojų visi plastikiniai pvc langai vizualiai atrodo vienodi, todėl perkant langus ir žiūrima į langų profilio technines savybes. Būtent jos parodo, kad pvc langai yra aukštos kokybės. O va kaip perkami šviestuvai? Nors ir nevaikštome galvų užvertę aukštyn, bet juk toliau stovėdami puikiai matome kito kambario šviestuvus, pakabinamus ant lubų. Šviestuvams labiausiai keliamas kriterijus ir yra jų išvaizda. Stikliniai švieštuvai yra pačių įvairiausiū formų. Pavyzdžiui, mano dukra, nuėjusi į šviestuvų skyrių kokiame prekybos centre, kai vaikšto po daug daug įjungtų šviestuvų, tai sako, kad jaučiasi kaip tikra princesė. Jai taip patinka tos visos švieselės… Gera džiuginti savo vaiką. O dar geriau tai, kad nors ji dar maža, bet turi tikrai gerą skonį. Kai pirkome šviestuvą virtuvei, leidome jį išrinkti dukrai. Bet kai buvo perkami pvc langai, šį pirkinį au rinkome kartu su vyru, nes mažajai net ir nebuvo įdomu. Kaip jau minėjome, savo išore pvc langai ne itin skiriasi. Taigi, apsipirkinėjimas su šeimos nariais ne visada vienodas.

Dažnai galime išgirsti iš draugų ir pažįstamų klausimą, kaip išsirinkome savo pvc langus. Kokius kriterijus kėlėme? Gal konkretų gamintoją rinkomės, o gal ieškojome tam tikro lango profilio? Mes tiesiog atsakome, kad mums geriausi vokiški pvc langai, o kokioje parduotuvėje juos randame, nesudaro labai didelio skirtumo. Vokiška kokybe kažkodėl labai pasitikime, gal tai kiek ir stereotipų suformuota nuomonė, negalime objektyviai atsakyti. Žinome tiek, kad vokiški pvc langai mūsų dar nebuvo nuvylę. Tai todėl ir rekomenduojame tuos pačius langus ir kitiems, kurie ketina juos keisti. Juk nuo langų susidėvėjimo nepabėgsi. Laukia arba langų remontas, arba langų keitimas. Tik du variantai ir čia jau nenušausi dviejų zuikių vienu šūviu.