Šlapimo nelaikymas ir jo gydymas
Šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas tai yra simptomas, o ne liga, tačiau labai dažnai tokia problema gali paskatinti žmogaus savigarbos praradimo jausmą, jo socialiniame gyvenime ir darbe. Egzistuoja tokios problemos su sveikata apie kurias tiesiog gėda pasakoti draugei arba draugui, o kai kurie žmonės net ne iš karto nori tai papasakoti ir gydytojui. Viena iš tokių problemų yra šlapimo nelaikymas. Pirmuoju atveju ši problema tai yra nevalingas šlapimo išsiskyrimas, kurio neveikia jokios valios pastangos. Šiais laikais yra žinoma, kad trečdalis vyrų ir daugiau nei pusę moterų nors vieną kartą per metus jautė įvairaus intensyvumo šlapimo nelaikymą. O ši problema kamuoja daugiau nei 50 milijonų žmonių visame pasaulyje. Tačiau kokios priežastys sukelia tokį negalavimą? Kiekvieną dieną mūsų inkstai išskiria iki 1,5 litrų šlapimo, kuris patenka į šlapimo pūslę, kur jis nuolat kaupiasi. Kai šlapimo kiekis pūslėje pasiekia tam tikrą lygį į smegenis yra perteikiamas signalas apie tai, kad yra poreikis šlapintis. Kai žmogus suranda atitinkamą vietą suveikia refleksinis mechanizmas. Šios ligos diagnozavimas yra pakankamai paprastas ir jis yra pagrįstas tuo kuo skundžiasi pacientas. Čia variantų yra tikrai labai mažai arba jų visiškai nėra. Be to, norint atlikti tikslesnę diagnostiką yra būtina atlikti gilesnį apklausos procesą, kuris šiais laikais labai dažnai yra pakeičiamas anketa. Dažniausiai tokiose anketose yra užduodami klausimai kaip dažnai ir gausiai žmogus šlapinasi, ar jis jaučia skausmą ir panašiai.
Tačiau svarbiausia, kai yra diagnozuojamas šlapimo nelaikymas tai bendras šlapimo tyrimas. Toks tyrimas gali parodyti uždegiminius procesus ir netinkamą mikroflorą. Vėliau sergant tokiu negalavimu gali būti atliekamas inkstų ir šlapimo pūslės echoskopas, bei reikia nustatyti ar tinamai funkcionuoja šlapimo takai. Taip pat gali prireikti daryti kitus tyrimus pagal kuriuos bus galima nustatyti tai kaip funkcionuoja jūsų inkstai. Jei dar liko kokių nors abejonių yra naudojamos invazinės manipuliacijos, pavyzdžiui, tokios kaip cistoskopija. Tuo atveju jei šapimo nelaikymas bus atliekamas dėl onkologijos arba yra kažkas kas spaudžia šlapimo pūslę iš vidaus tokiu atveju yra atliekami gilesni tyrimai, pavyzdžiui, kompiuterinė tomografija. Visų pirma yra būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kurios vėliau gali pavirsti į jūsų gyvenimo būdą. Jums yra būtina riboti geriamus skysčius, pasistengti atsisakyti alkoholio ir rūkymo, taip pat reikia kovoti su svoriu, išmokti eiti į tualetą per trumpus laiko tarpus, jei reikia jūs turėtumėte naudoti specialius įklotus. Šie keli punktai turi būti naudojami esant įvairaus lygio susirgimams ir įvairiam šlapimo nelaikymui, tai gali būti kitų gydymo būdų fundamentas šlapimo nelaikymas gali būti gydomas keliais būdais, tai yra konservatyviai ir naudojant chirurginius metodus.
Konservatyvus šlapimo nelaikymas dažniausiai yra paskiriamas žmonėms, kuriuos kamuoja lengvas šlapimo nelaikymas arba vidutinis šlapimo nelaikymas. Jei yra pastebimas urgentinis šlapimo nelaikymas yra paskiriami tokie preparatai, kurie sumažina šlapimo pūslės aktyvumą, taip pat gali būti vartojami antibakteriniai preparatai ir preparatai, kurie gydo skydliaukę. Jei šlapimo nelaikymas kamuoja moteris, kurias kamuoja menopauzė tokiu atveju yra paskiriami hormonai. Taip pat gali būti paskiriami pakankamai efektyvūs fizioterapiniai gydymo būdai, tokie kaip elektros stimuliacija, gydomoji gimnastika ir kita. Labai dažnai norint išvengti šios ligos yra rekomenduojama laikytis profilaktikos taisyklių, visų pirma jums reikia išvengti padidėjusio svorio, jei jis yra per mažas tokiu atveju jį taip pat reikia sutvarkyti.
Parašykite komentarą