šilumos siurbliaiŠilumos siurbliai tai yra jūsų šildymo sistemos šildymo energijos šaltinis, jis taip pat  gali jūs aprūpinti šiltu vandeniu, taip pat šilumos siurbliai gali tarnauti kaip  šilumos šaltinis kondicionavimo sistemai.  Pagrindinis šilumos siurblių skirtumas nuo kitų šilumos sistemų yra tas, kad net 80 procentų energijos yra gaunama iš mus supančios aplinkos. Šilumos siurbliai siurbia  saulės energiją iš grunto,  uolų kilmės arba  ežero, kuri kaupė per visus metus.  Kokiu atveju verta pasirinkti šilumos siurblius kaip pagrindini namo šilumos  pagrindinį šaltinį?  Kokios teigiamos pusės? Visų pirma, pasirinkdami šilumos siurblį jūs pasirinksite patogumą:

  • Jūsų kieme daugiau nebus tamsių kuro dėmių;
  • Jūs atsisakysite kuro  ūkio, kuris gali sukelti gaisrą jūsų namuose, taip pat nebus šilumos ertmių garaže ir sode;
  •  Jūsų namuose neliks dyzelinio kuro kvapo, jums neteks galvoti, kad jis greita baigsis ir jums jį reikia vėl užsakinėti;
  •  Jūs nebūsite priklausomas nuo dyzelinio kuro kokybės;
  •  Jūs neturėsite dūmų vamzdžio, kuris kartais naktį sukelia per daug triukšmo, kuris sklinda per visus namus;
  •  Dūmų  vamzdis bus reikalingas tik kaminui.

Šilumos siurbliai tai yra šiuolaikiniai  energijos šaltiniai, kurie yra naudojami kondicionavimo sistemos darbe ir kai norima apšildyti vandenį.  Tačiau kokius gi privalumus suteikia šilumos siurbliai? Visų pirma,  tai yra didesnis patogumo lygis. Kai jūs pasirinksite šį šildymo būdą jūs  sumažinsite gaisro savo namuose tikimybę, jūs galėsite pašalinti dūmų vamzdį, taip pat bus pašalintas dyzelinio kuro kvapas ir jums nereikės įsiminti, kad  reikia laiku užsakyti kurą.  Jei jūs norite sumontuoti  elektrinę sistemą, tačiau jums nepakanka elektros galingumo, tokioje situacijoje šilumos siurbliai gali išspręsti šią problemą, kadangi jo naudojimui jums užteks  ketvirčio galingumo, kuris yra būtinas tradiciniam šildymo būdui.  Tokiu būdu šilumos siurblio naudojimas tai yra dar ir energijos ir pinigų taupymas. O juk  šilumos energijos gaminimas labai priklauso nuo  naudojamo kuro rūšies: pati brangiausia yra elektros energija, vėliau eina dyzelinis  kuras ir dujos.  Tačiau  energijos šaltinių kainos nuolat kinta ir skirtumas tarp jų mažėja.  Tuo tarpu šilumos siurbliai ir namo kūrenimas  naudojant šias šildymo sistemas jums atsipirks per 3-5 metus.  Taip pat egzistuoja specialūs  šilumos siurblių modeliai su oro šilumokaičiu, kad būtų gauta  šilumos energija iš oro, pavyzdžiui iš ventiliacijos  sistemos.  Toks šildymo būdas gali būti naudojamas pramoninėse įmonėse, kurios gamina daug  šilto oro ( tai yra  kepyklos, keramikos gamyba ir kita). Toks modelis taip pat puikiai tiks užmiesčio namams ir galės būt puikiai naudojamas vasaros laikotarpiu.  Šilumos siurbliai ir  šildymo sistema yra specialiai sukurtos viena kitai. Šilumos siurblių ypatybės yra tokios, kad temperatūra paduodama į šildymo sistemą yra ne daugiau kaip 55oC,, o atgalinio vandens temperatūra turi būti ne  daugiau kaip 50oC.  Kai yra naudojami tradiciniai radiatoriai yra būtina kruopščiai apskaičiuoti  šildomuosius prietaisus.  Tam, kad  būtų šiltos grindys tokios temperatūros  visiškai pakanka.  Kai bus montuojami šilumos siurbliai gaunamos energijos visiškai pakaks, kad jūsų namai būtų  ekonomiškai šildomi ir energija tinkamai pasiskirstys.  Šilumos siurbliai jums suteiks galimybę sutaupyti iki 80% energijos resursų palyginus su naudojamais tradiciniais  šilumos šaltiniais, o šildomos grindys sutaupys 10-15% energijos palyginus su   įprastais šildymo būdais.  Šilumos siurbliai tai yra ekonomiškų žmonių pasirinkimas, kurį tikrai verta pasirinkti. Jūs to tikrai nesigailėsite.