Tikriausiai niekam ne paslaptis, jog gyvenant nuosavame name šildymo katilai yra nepamainomas dalykas. Žinoma, tie, kurie gyvena daugiabučiuose naudojasi centriniu šildymu. Tačiau ėda yra ta, jog toks šildymas kainuoja tikrai brangiai, o ir jokio kito pasirinkimo nėra – net ir tą patį šilumos kiekį neretai tenka derinti kartu su viso namo kaimynais. O juk vienuose butuose yra šilčiau (vidiniuose), kituose – vėsiau (kampiniuose) ir tada kartais gali iškilti įvairiausių nesklandumų. Juk, jei namuose yra perkarštą ir dar reikia pastoviai mokėti dideles sąskaitas už šildymą – patenkintas čia nebus nei vienas. O, jei namuose yra šalta, nepaisant didelio mokesčio už komunalines paslaugas sildymo katilasvietinei miesto energijai – kokia prasmė yra žmonėms mokėti tokias dideles sąskaitas. Tačiau šį kartą mūsų straipsnio aptariamas objektas yra būtent tai, kaip šildymo katilai yra pasirenkami ir veikia nuosavuose namuose, o daugiabučiuose. Nuosavas namas yra nuosavas namas – čia viskas yra mūsų, todėl visada galime dar ir laisvai pasirinkti savo namų šildymo būdą.

Yra pastebėta, kad dažniausiai yra pasirenkami dujiniai šildymo katilai. Jei yra populiarūs, kadangi suteikia tikrai energiją taupančius namų šildymo sprendimus. Dujiniai šildymo katilai laikosi Jūsų namuose kuo puikiausiai ištisus dešimtmečius. Jų nereikia nuolatos remontuoti, o ir kažkokios tai priežiūros ypatingos jie tikrai nereikalauja. Tačiau, kai ateina metas išsirinkti dujinį katilą, reikia labai daug ką apsvarstyti, kadangi čia yra tikrai ne vienas variantos ir visokios sąlygos, kurias reikia apsvarstyti. Juk Jūs norite, kad Jūsų pirkinys būtų nupirktas protingai, kadangi tai yra tikrai ilgalaikė namų investicija? Dujiniai šildymo katilai tinka visuose namuose, tereikia tik žinoti, kaip pasirinkti sau tinkamiausią.

Yra trys pagrindinės dujinių katilų rūšys. Žmonės tradicinius šildymo katilus naudoja jau daugiau, nei 100 metų. Jie dega kartu su vandens rezervuaru dugne. Gaminamos karštos dujos keliauja per šilumokaičius ir pavirsta vandeniu. Namuose šiluma pareina garų principu. Taip pat dar būna ir kombinuoti katilai, kuriems nereikia turėti specialios talpyklos, o vanduo keliauja pagrindiniu vamzdžiu. Garai šiuo atveju yra sukuriam ir skleidžiami per namų radiatorius. Tikriausiai jau suprantate, kad jeigu namus šildotės ne vien tik krosnimi ir malkomis, namuose dar reikės įsirengti ir radiatorius. Juk tik tada visuose namuose šiluma bus paskirstyta optimaliausiai. Kondensaciniai katilai yra panašūs į kombinacinius. Tai trečioji katilų rūšis. Jie labiau taupo energiją ir tuo pačiu sumažina anglies dioksido pėdsaką atmosferoje, taip sumažinant šiltnamio efektą. Tai yra patys populiariausi iš dujinių katilų, būtent dėl savo ekologiškumo, kuris yra labai svarbus šiandieniniame amžiuje.

Tik negalvokite, kad dujinius katilus galite įsidiegti patys savo namuose. Jeigu nesate šios srities specialistas – Jums reikės tokį pasisamdyt, kadangi tai yra labai atsakingas darbas. Dujų linijas turi tvarkyti tik labai rimti specialistai. Montavimo metu aplink tą vietą, kurioje bus montuojamas katilas, reikia pašalinti visus daiktus (kilimus, baldus ir t.t.), tam, kad būtų išvengta bet kokios žalos. Šildymo katilo montuotojui taip pat reikės turėti apkankamai vietos aplink save, kad galėtų patogiai atlikti savo darbą.

Prieš bet kokius dujinių katilų montavimo darbus, Jums dar reikės nuspręsti, kokio dydžio katilas Jums bus reikalingas. Labiausiai tai priklauso nuo pačių namų dydžio. Kuo mažesnis namas – tuo mažesnis gali būti ir šildymo katilas. Dideli katilai apšildys didesnių namų plotus, tačiau ir sunaudos didesnius energijos kiekius.