pavadėliai šunimsPavadėliai šunims ir antkakliai yra vienos svarbiausios prekių, kurias ne tik, kad reikia iš paprasto noro įsigyti, bet to reikalauja ir įstatymai Lietuvoje ir beveik visame pasaulyje. Tačiau ar žinote, kad šiuo metu pardavinėjami pavadėliai šunims būna labai skirtingi. Žinoma, pavadėliai šunims yra neatsiejama prekė nuo šuns apykaklės, nes šie du „ingredientai“ sudaro visą visumą, kuri leidžia ramiai ir saugiai vedžioti savo šunis viešosiose erdvėse. Beje, pagal įstatymą, koviniai ir šiaip didesnio dydžio šunys, vardan visuomenės saugumo, privalo būti ir su antsnukiais. Tokie įstatymai, mano nuomone, yra labai teisingi, nes tikrai juk teko girdėti ne vieną istoriją, kai palaidas šuo, ir dar be antsnukio sukandžioja mažus vaikus…

Jei šunį įsigijote tik dabar, greičiausiai ne tik, kad nežinote, kokį pavadėlį ir antkaklį jiems nupirkti, bet ir apskritai, kokia laukia būsimoji jo priežiūra. Apie reguliariąją priežiūrą Jums visada daugiau pasirengę yra papasakoti visi veterinarai, na o antkaklį ir pavadėlius gali padėti išsirinkti ne tik veterinaras iš gyvūnų prekių parduotuvės, bet, kad ir paprastas darbuotojas iš „kikos“ parduotuvės.

Visų pirma reikia žinoti, kad pavadėliai šunims yra reikalingi, visų pirma, dėl taip reikalingos kontrolės, kai vaikščiojame pėsčiomis su jais. Juk tikriausiai žinote, kad dauguma šunų, ypač, kol dar būna jauni, yra itin neramūs, judrūs, nuolat laksto. Jei toks jaunas šunelis būtų be pavadėlio – jį Jūs greitai prarastumėte, nes jis paprasčiausiai pabėgtų ir pasiklystų. Na, žinoma, nėra būtina viską taip piešti tokiomis tamsiomis spalvomis, tačiau, kaip jau ir minėjome prieš tai, pavadėliai yra reikalingi ne tik dėl Jūsų pačių saugumo, patogumo, bet ir dėl aplinkinių saugumo, nes to tiesiog reikalauja mūsų įstatymai. Ir tai yra ne tik logiškai pagrįsta, bet ir labai pravartu.

Reikia suprasti tai, kad pavadėliai ir antkakliai šunims turi būti ne tik patogiai valdomi ir patogūs Jums, bet ir Jūsų augintiniui. Juk, jei nupirksite per siaurą antkaklį, arba tinkamai jo nesureguliuosite, arba įsigysite patį blogiausią variantą – nereguliuojamą antkaklį, vis dėlto labiausiai nukentės tik Jūsų šuo. Juk jam bus nepatogu, antkaklis verš jo kaklą ir šunelis taps nelaimingu. Juk nenorite, kad Jūsų augintiniui būtų nesmagu, todėl rūpinkitės juo kiek tik galite daugiau. Taip pat mes Jums patariame netaupyti pinigų savo gyvūnų prekėms. Pigios prekės, dažniausiai būna nekokybiškos. O nekokybiškos prekės dažniausiai greitai sugenda, sulūžta, tada tenka vėl ir vėl pirkti naujas. Tada prieiname išvadą, jog pigios prekės – tai brangios prekės, nes jų tenka pirkti daugiau ir dažniau. Neveltui yra toks posakis, kad šykštus moka du kartus. Šis posakis galioja visose gyvenimo situacijose, tame tarpe ir, kalbant apie prekes gyvūnams.

Jei Jūsų yra judrus ir stiprus, jam reikės itin tvirtos apykaklės. Tiesa, šunį traukite tik šonu, o ne tiesiai į save, nes traukdami į save Jūs ji smaugsite, nes jo galva ims keltis į viršų. Jei patys nesate tikri, kaip šuniui tinkamai sureguliuoti apykaklę – paprašykite, kad tai padarytų prekės pardavėjas, ar veterinaras. Net, kai antkaklis jau bus tinkamai pagal Jūsų šuns kaklą sureguliuotą, kartas nuo karto vis tiek patikrinkite, ar jis neatsilaisvino. Visada tarkitės su kitais žmonėmis, nebijokite prašyti pagalbos iš kitų. Žmonės nėra tokie pikti, kaip Jums atrodo.