kvepavimasRebefingas (angl. k. Rebirthing) – lietuvių kalboje turi daug sinonimų: intuityvus kvėpavimas, mokslinis kvėpavimas, dvasinis kvėpavimas ir kt. Norint sulaukti organizmui naudos, šiuo kvėpavimu reikia užsiimt reguliariai. Kam rekalingas rebefingas ir kokia iš jo nauda?

Intuityviuoju kvėpavimu turėtų domėtis visi, o ypatingai tie, kurių kasdienis gyvenimas jiems nebeteikia džiaugsmo, kelia stresą, trukdo miegoti ir atsipalaiduoti. Šis kvėpavimas yra puikus būdas pagerinti emocinę žmogaus būseną, nes rebefingas – yra jogos dalis (pranajoga). Medituodami ar užsiimdami joga pamirštame tai, kas yra aplink mus, pamirštame rūpesčius darbe ir asmenines bėdas, tokias kaip prasta sveikata ar netobuli santykiai šeimoje, nuovargis nuo buities, rutinos. Išmokdami specialaus kvėpavimo mes ne tik atsipalaiduojame, bet ir geriname sveikatą. Rebefingo metodas išgydė astmą ir daug kitų ligų, kurias vardinti beprasmiška, nes jo efektyvumu patikės tik tie, kas pasiryš tuo užsiimti ir žiūrėti į tai rimtai, o ne pro pirštus.

Pagrįsti kvėpavimo svarbą labai paprasta. Pamėginkite nevalgyti dvi savaites, visai negerti vandens kelias dienas iš eilės, sulaikyti kvėpavimą penkioms minutėms. Kaip manote, kuri užduotis būtų neįvykdoma? Kvėpavimas – gyvybės šaltinis, kuris neišsenka iki tol, kol išleidžiamas paskutinis atodūsis. Rebefingas – tai tarsi būdas pradėti gyvenimą iš naujo, kitaip, atsikračius užslopintų emocijų. Atsipalaidavimas praktikuojant rebefingą padeda išvalyti mintis, tada ir fizinis žmogaus kūnas jaučia šviežios energijos antplūdį. Blogų emocijų atsikratymas užtikrina, kad žmogui dings dauguma psichologinių problemų, kurios jį slėgė. Išvengus ilgalaikio streso, rebefingo šalininkas neserga depresija, nekenčia nuo migrenos ar kitų bėdų.

Jei jums reikia vaizdingo palyginimo, tai įsivaizduokite, kad išgėrėte puodelį kavos ir jame liko nuosėdų. Nuosėdos – būtų pasenusi energija, švarus vanduo – šviežia energija. Kas nutiktų, jei į puodelį įpiltumėte šiek tiek švaraus vandens? Kavos tirščiai sudrumstų vandenį, o po to vėl nugrimztų į dugną. Tačiau, kas atsitiktų, jei į puodelį bėgtų atsukto čiaupo srovė ir švarus vanduo bėgtų ilgai? Kavos tirščiai dėl nuolatinio srauto kiltų vis aukštyn ir išplauktų iš puodelio. Analogiškas efektas yra praktikuojant rebefingą, kai norima nebejausti blogos nuotaikos ir streso. Rebefingas žmogui leidžia atsigauti ir į gyvenimą žvelgti tarsi naujomis akimis, susikaupus ir ryžtingai. Kvėpavimo mokytojai sako, kad rebefingas – tai kūno ir sielos gydymas.