Ratų montavimas Kaune. Kada būtina?

Ratų montavimas Kaunas yra viena iš tų serviso paslaugų, dėl kurių laikinosios sostinės vairuotojai dažniausiai kreipiasi į automobilių meistrus. Ratai yra itin svarbi transporto priemonės dalis, kuri lemia kuo saugesnį važiavimą arba tiesiog gali sukelti nelaimingą eismo įvykį. Tinkamas, kokybiškas, laiku atliktas ratų montavimas Kauno servise prisidės prie sklandaus automobilio važiavimo stabilumo ir saugumo.

Padangos keičiamos rudenį ir pavasarį

Pagal Lietuvos Susisiekimo ministerijos priimtus įstatymus du kartus per metus, pavasarį ir rudenį, automobilio padangos turi būti keičiamos į reikiamas. Jei laiku padangos nėra keičiamos į tinkamas konkrečiam metų laikui, atsižvelgiant į važinėjimo sąlygas, tiesiog kyla grėsmė saugiam eismui.  Ir tai turėtų būti ne priverstinis reikalavimas, ne baimė būti nubaustam policijos pareigūnams, o tiesiog paties vairuotojo veiksmas. Kiekvienas automobilio vairuotojas turėtų pats sąmoningai suvokti, kad, pavyzdžiui, žiemą, kai iškrenta vos menkas pirmojo sniego sluoksnis, automobilis su vasarinėmis padangomis bus tiesiog nevaldomas ant kelio. Reikėtų tik vos vieną kartą išgyventi bandymą sustabdyti nevaldomą automobilį, riedantį į pėsčiųjų perėją, pilną žmonių, ir vėliau vairuotojui pačiam rūpės, kad jo automobilis visuomet būtų „apautas“ tik pačiomis saugiausiomis padangomis.ratu montavimas

Daugiau važinėjantiems užmiesčio keliais, kurie dažnai žiemos sąlygomis tampa sunkiai įveikiamais, rekomenduojama įsigyti dygliuotas padangas.

Pagal galiojančias Kelių eismo taisykles mūsų šalyje nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. yra draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Vienas iš tokių užsukimų į servisą, kuris yra priverstinis, nes padangų keitimo reikalauja mūsų šalies įstatymai, yra pavasarį, mat iki balandžio 10 d. reikia automobilį „apauti“ vasarinėmis padangomis.

Šis apsilankymas automobilių servise gali būti puiki proga pasitikrinti savo automobilio techninę būklę po žiemos. Kaip žiniai, vasarą yra atostogų metas, kai automobiliu labiau nei kada nors kitu metų laiku yra važiuojama itin daug. Tad ir turimai transporto priemonei tenka įveikti žymiai daugiau kilometrų, atlaikyti daugiau aplinkos poveikio.

Vasarą važinėti žieminėmis padangomis nėra draudžiama įstatymais ir toks automobilio „apavas“ nėra tiek pavojingas kiek vasarinės padangos žiemos sąlygomis. Tačiau po žiemos užsukti į servisą , kad būtų atliktas ratų montavimas Kaunas, verta vien dėl pačių padangų išsaugojimo. Mat jos ant vasariškos kelio dangos tiesiog greičiau dyla (kelio dangos temperatūrai esant aukštesnei nei nei 15 °C).

Visais metų laikais automobilis gali važinėti tik su universaliomis padangomis.

Būtina keisti susidėvėjusias padangas

Tačiau ne tik pavasarį ir rudenį gali būti reikalingas ratų montavimas. Kaunas jau išgarsėjęs savo duobėtomis gatvėmis, o važinėjimas jomis, kaip bebūtų gaila, nemenkai gadina automobilius. Padangas verta keisti naujomis, kai jos jau yra atitarnavę ir nebetinkamos aktyviam važinėjimui.

Vienas iš rodiklių, jog padangos reikalauja keitimo, yra protektoriaus gylis. Jei jis jau yra priartėjęs prie 3 mm ar likę apie 4 mm, automobiliui tokia padanga yra nebetinkama. Dar viena nebetinkamos padangos ypatybių yra jos pagaminimo data. Jei padanga yra senesnė nei aštuonių metų, ji jau nebeturėtų būti naudojama.

Vairuotojas turėtų atminti, jog prastas padangos gumos sukibimas su kelio danga turi nemenką įtaką avarijų kilmei. Kaip žiniai, niekas nenori išgyvent tokių skaudžių nutikimų, tad savo automobilio apavu laiku privalo rūpintis pats jo šeimininku, o ne apie tai jį įspėti policijos pareigūnai.