lazerines kasetesPopuliariausios yra šios spausdintuvų rūšys: rašaliniai, lazeriniai, smulkiajame versle versle plačiai naudojami

daugiafunkciai įrenginiai. Nuo to, kokį spausdintuvą įsigysite, priklausys ir jų kasečių pasirinkimas.

Rašaliniai spausdintuvai dažniausiai naudojami namų sąlygomis ir yra mėgiami dėl greito spausdinimo, yra pigesni nei lazeriniai ir turi aukštos kokybės spalvoto spausdinimo funkciją, o tuo pačiu ir užima nedaug vietos. Tačiau rašalinės kasetės nėra pigios. Kai kurie spausdintuvai turi tik dvi rašalines kasetes (juodą ir spalvotą), kiti, šiek tiek brangesni, spalvotą rašalinę kasetę yra padalinę į atskiras spalvų kasetes. Pasibaigus kažkurios spalvos dažams, nebereikia keisti visos spalvotos kasetės, o tik pakeisti tą vieną konkrečios spalvos kasetę. Tačiau ilgiau nenaudojant, gali išdžiuti rašalinės kasetės turinys, ko nebūna lazeriniuose spausdintuvuose.

Lazeriniai spausdintuvai yra daug patvaresni už rašalinius ir žymiai greičiau atlieka savo darbą, tačiau yra tikrai nepigūs. Lazerines kasetes sudaro ne rašalas, o specialūs milteliai ir jos yra gerokai brangesnės nei rašainės. Tačiau ji yra daug didesnė ir yra pajėgi atspausdinti keletą tūkstančių ar net daugiau lapų (tuo tarpu kai rašalinės kasetės pagalba – apie 300–400 lapų). Jei namuose retai spausdinate, tuomet rinkitės lazerinėmis kasetėmis pildomą spausdintuvą, nes jis ilgiau neuždžiūna.  Lazerinio spausdintuvo trūkumas, jog nesugeba taip kokybiškai atspausdinti nuotraukų, kaip rašaliniai. Spalviniai lazeriniai spausdintuvai tiesiog netinka nuotraukoms spausdinti, nes yra skirti spalvotiems dokumentams ir grafikams.Ir tai – ne vienintelė bėda: jam prireiks nemažai vietos, o ilgokai „padirbęs“ nuo kaitinimo elementų skleidžia tam tikrą kvapą, tad vieta turėtų būti puikiai ventiliuojama. Beje, lazerinių kasečių milteliuose yra kenksmingų sveikatai medžiagų, ir spausdinant į aplinką išskiria ozonas.

daugiafunkciai įrenginiai yra patys universaliausi ir spausdina tiek dokumentus, tiek aukštos kokybės nuotraukas, tačiau tuomet prireikia dažniau keisti rašalo kasetes. Jie geba ne tik spausdinti, bet ir skenuoti, kopijuoti ir faksuoti, tačiau vienu metu gali atlikti tik vieną iš šių išvardintų darbų.

 1. Aplinkos reikalavimai: patalpos temperatūra turi būti 10-30oC, santykinė patalpos drėgmė 20-80%. Jei nėra tokių sąlygų, tai kopijų greičiausiai bus prastos kokybės. Tokiu atveju, perkelkite spausdintuvą su lazerine kasete, į patalpą su tinkančia temperatūra bei santykine drėgme ir  bent 2 valandas palaukite prieš spausdindami.
  2. Spausdinimas ant per storo arba per daug šiurkštaus popieriaus įtakos greitesnį OPC būgno susidėvėjimą.
  3.Nepalikite ant popieriaus sąvaržėlių , sąsagėlių, popieriaus atplaišų ar kokių kitų pašalinių daiktų, nes tai gali pažeisti OPC būgną. Pažeistas OPC būgnas įtakos spausdinimo kokybės pablogėjimą.
  4. OPC būgnas yra ypatingai jautrus lazerinės kasetės dalis. Nelieskite jo pirštais, bei neapšvitinkite tiesiogine saulės šviesa, nepažeiskite aštriais daiktais,
  5. Įdėjus kasetę į spausdintuvą, pirmi spaudiniai gali būti nekokybiški. Ši problema turi išsispręsti atspausdinus apie 10 lapų. Kitu atveju, kreipkitės dėl garantinio aptarnavimo.
  6. Holograminis lipdukas, esantis ant kasetės, turi būti nepažeistas. Pažeidimo atveju, garantija nebegalioja.
  7. Užstrigus popieriui spausdintuve, iš pradžių reikia išimti tonerio kasetę, ir tik tada pašalinti užstrigusį popierių. Bandant pašalinti popierių, neišėmus tonerio kasetės, ji gali būti pažeista.
 2. INSTRUKCIJA RAŠALINIŲ SPAUSDINTUVŲ KASETĖMS

  1.Įsitikinkite, kad kasetės elektriniai kontaktai yra sausi. Drėgni kontaktai gali pažeisti spausdintuvo elektrinę dalį.
  2.Norėdami nuvalyti kasečių purkštukus, nenaudokite denatūruoto spirito.
  3.Nenaudokite jokių lipnių medžiagų, pavyzdžiui pakavimo juostos, kad užklijuoti purkštukus ir kontaktus. Lipnių medžiagų cheminė sudėtis kenkia rašalinių kasečių purkštukams ir kontaktams.
  4.Spalvotos kasetės gali užsiteršti, jeigu jos ilgam bus paliktos spausdintuve, tačiau nebus naudojamos.

 3. 5.Nelaikykite rašalinės kasetės ar spausdintuvo šalia šilumos šaltinio, nes gali ištekėti rašalas. Rašalas gali ištekėti net tuo atveju, kai rašalinė kasetė dar su plomba.
  6.Niekada pilnai neišnaudokite rašalinės kasetės rašalo.  Jeigu tęsite spausdinimą su tuščia kasete, sugadinsite kasetę arba spausdintuvą.
  7.Pašalinus iš spausdintuvo kasetę, plombą užklijuokite taip, kaip ji buvo užklijuota ir įdėkite į maišelį.
  8.Laikykite kasetę vėsioje ir tamsioje vietoje.
  9.Atgabenkite tuščią kasetę pildymui, kaip įmanoma greičiau (savaitės bėgyje). Tuščia rašalinė kasetė negali
  būti saugoma ilgą laiko tarpą.
  10.Jeigu Jūsų kopijose atsiranda baltos juostos, vadinasi laikas pravalyti kasetės purkštukus. Norėdami tai padaryti, naudokite spausdintuvo valymo ciklą (žiūrėti spausdintuvo naudojimo instrukcijoje). Jokiais būdais nelieskite purkštukų pirštais. Jei tai nepadeda, kreipkitės į artimiausią  centrą.
  11.Iš spausdintuvo išimtą spalvotą kasetę laikykite dangteliu į viršų, kad nesusimaišytų spalvos.
  12.Įdėję naują ar užpildytą kasetę, atspausdinkite bent 2 testinius lapus.
  13. Rekomenduojama bent kartą į savaitę ką nors atspausdinti, kad apsaugotumėte kasetę nuo uždžiuvimo.