Plaukimas baidarėmis karštą vasaros dieną: kaip įveikti sunkumus?

 

Nuotaikingos vandens pramogos ir plaukimas baidarėmis – išskirtinė pramoga, atitinkanti išrankiausių poilsiautojų poreikius. Nesvarbu, ar mėgstate ramias atostogas, ar ieškote nuotaikingo laisvalaikio, baidarės – kaip tik jums. Be to, plaukimas gali būti organizuojamas tiek didesnėms žmonių grupėms, tiek jaukiam šeimos savaitgaliui. Nors daugelis maršrutų yra aktyvūs visais metų laikais, praktika rodo, kad upių keliai didžiausio keliautojų dėmesio sulaukia karštomis vasaros dienomis. Tiesa, šiuo atveju negalima pamiršti atsargumo – kaitri saulė, geliantys vabzdžiai ar sugedę maisto produktai gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi.

 

Apsauginiai akiniai ir kitos priemonės nuo saulės

Viena svarbiausių keliautojų užduočių – pasirūpinti tinkamomis apsaugos priemonėmis. Primename, kad saulė kenkia ne tik odai, bet ir akims. Plaukdami su savimi turėkite kepurę arba pasirūpinkite kitais galvos apdangalais, kurie apsaugos nuo perkaitimo ir saulės smūgio. Kuprinėje privalote turėti ir tinkamai odos apsaugai skirtą kremą nuo saulės. Pasitepkite juo atviras kūno vietas, kurios kelionės metu bus veikiamos tiesioginių saulės spindulių. Privalomas aksesuaras – patikimi saulės akiniai. Didžiausią dėmesį skirkite lęšių kokybei. Primename, kad juodintas stiklas dar negali užtikrinti profesionalios apsaugos nuo pavojingų ultravioletinių saulės spindulių, todėl ieškodami aukštos kokybės akinių, rinkitės žinomą optikos saloną ir rinkoje vertinamą pardavėją.

 

Apsauga nuo vabzdžių ir pirmosios pagalbos rinkinys

Kitas klausimas – vasarą puolantys vabzdžiai. Įsigykite patikimų apsauginių priemonių nuo vabzdžių įgėlimo. Pravartu su savimi turėti ir tepalų ar vaistų, kurie mažintų alergiją, jei dėl įkandimo paraustų oda ar atsirastų kitų sveikatos problemų. Apskritai su savimi rekomenduojame turėti kompaktišką vaistinėlę, kurioje būtų visi reikalingi vaistai ir pirmosios pagalbos priemonės. Primename, kad žmonėms, mėgstantiems poilsį gamtoje, rekomenduojama pasiskiepyti nuo erkių sukeliamų ligų.

 

Maistas ir gėrimai

Svarbu pagalvoti ir apie maistą. Plaukimas baidarėmis – gana daug energijos ir laiko reikalaujantis užsiėmimas, todėl tikrai išalksite. Venkite lengvai gendančių užkandžių, kreminių pyragėlių, žuvies ir mėsos gaminių. Optimaliausias sprendimas – šalti užkandžiai, dribsniai, sūrio produktai ir kiti aplinkos poveikiui atsparūs gaminiai. Su savimi turėkite ir geriamo vandens. Rekomenduojame atsisakyti gazuotų ir saldžių gėrimų, kurie tik dar labiau padidins troškulį. Venkite alkoholio. Maistą ir gėrimą pakuokite į plastikinius indelius. Siekdami išlikti saugūs, nesivežkite stiklinių butelių. Primename, kad baidarės neatsiejamos nuo stovyklavimo gamtoje, todėl pagalvokite, kur galėtumėte sustoti pailsėti, susikurti laužą ir mėgautis šašlykais ar kitais ant laužo keptais gaminiais.