Šunų priežiūra tai ne tik rūpinimasis, kad šuo nebūtų alkanas, kad jo kailiukas žvilgėtų, bet ir pasirūpinimas, kad šuo į lauką būtų vedžiojamas tinkamas. Tam tikslui reikalinti pavadėliai ir antkakliai šunims. Tai pačios elementariausios prekės naudojamos šunų šeimininkų. Net ir kai kurie katinai vedžiojami su pavadėliais, o šunų pavadėliai turi dar didesnę paklausą. Mat šuo yra pavojingesnis gyvūnas nei katinas ir teks šunų mylėtojams su tuo nesiginčyti. Žinoma, kad tai taikytina ne visiems šunims, bet apie šunų apkandžiotus sunysvaikus ar suaugusius tikrai esame ne kartą girdėję, o katino užpultas žmogus? Na, tokių atvejų gal ir egzistuoja, bet tai jau absoliučiai menkai įmanomas įvykis. Faktas tas, kad tinkamai auginami šunys yra meilūs ir bėdų su jais nekyla.

Pavadėliai ir antkakliai šunims dažniausiai yra suderinami spalvų atžvilgiu. Tarkime, jei pavadėlis raudonas, tai ir antkaklis bus raudonas. Spalvų suderinimas yra gražu, nes kaip atrodytų, jei pavadėlis būtų žalias, o antkaklis raudonas? Turbūt nelabai derėtų. Todėl turbūt šunų šeimininkams šis reikalas yra palengvinamas paprasčiausiu būdu. Pavadėliai ir antkakliai šunims parduodami kaip vienas komplektas. Taigi keturkojo šeimininkui telieka nuspręsti, ar komplektas turi būti, juodas, mėlynas, rožinis, violetinis ar kokios kitos spalvos. Dažniausiai gyvūnėlių reikmenų parduotuvės turi platų prekių asortimentą, todėl šunų mylėtojai turi iš ko rinktis ne tik spalvų atžvilgiu, bet ir dydžių, kainių, gamintojų. O dėl kokybės, tai galima teigti, kad tokios parduotuvės, turinčios gerą reputaciją stengiasi prekiauti tik kokybiškomis prekėmis. Tuo yra įsitikinę tokių parduotuvių nuolatiniai klientai. Tačiau jų pagrindinė perkama prekė ne pavadėliai ir antkakliai šunims, o šunų maistas, žaislai šunims. Tai natūralu, nes pavadėliai ir antkakliai šunims susidėvi kur kas per ilgesnį laiką nei šuns graužiamas žaislas ar tuo labiau ėdalas, kurio reikia kasdien.

Pasivaikščiojimai su šunimi, šunis mylintiems žmonėms, nėra jokia prievolė, jiems tai vienas malonumas. Pabūni gamtoje, atsipalaiduoji, sutinki kaimynus, aplinkinių namų gyventojus, kurie taip pat vedžioja šunis. Pasisveikina ir žmonės, ir šunys. O jei šuo kur toliau nuklysta, tai antkakliai šunims yra tas daiktas, kuris liudija, kad šuo šeiminką turi ir tiesiog truputį per daug nuklydo. Šeimininkas šūktels ar sušvilps ir toks išdykęs šuo tuoj pat grįš pas šeimininką, nors ir ne visada gal labai paklausniai. Tada pasivaikščiojimas tęsis. O po to jau grįžtama namo. Nepamirškite tik to, kad grįžus iš lauko šuo jaučiasi ištroškęs ir privalu patikrinti, ar jam dar nesibaigė vanduo. Palakęs vandens šuo bus guvus ir linksmas, toks, koks jums jis patinka labiausiai. Jei matote, kad šuo smarkiai lekuoja dėl vasaros karščių galite jį išmaudyti vonioje. Nereikia kiekvieną kartą šuniško šampūno, tiesiog vėsaus vandens ir gyvūnas jums bus dėkingas, kad jį atvėsinote. Ar antkakliai šunims per maudynes nusegami ar paliekami, čia jau šeimininkui spręsti. Dalis šunų šeimininkų juo iš viso užsega tik prieš einant į lauką, o grįžus namo iš karto nusega. Sako, kad nėra reikalo visą dieną šuniui kailį trinti su pavadėliu. Kai pavadėlis labai laisvas, iš jo mažai naudos, o kai per daug suveržtas, šuniui nepatogu. Taigi visai natūralu, kad pavadėliai šunims nuiminėjami.

O kaip jūs elgiatės su savo šunimmi karštomis vasaros dienomis? Ar šiuo sezonu kas dieną juo apipilatę vandeniu? Ar jūsų šuo iš viso mėgsta maudynes? Gali į vandens telkinį nei kojos kelti nenori, o gal noriai bėga atnešti / atplukdyti numesto pagalio?