Šuniui taip pat kaip ir žmogui labai svarbu turėti  savo patogų  kampelį, kuris  bus skirtas  miegui ir poilsiui. Žinoma, jūsų namų augintinis gali miegoti krėsle arba tiesiog  ant kilimėlio, kadangi tai gali neigiamai paveikti  jų sveikatą.  Mylintis šeimininkas niekada neleis įvykti tokiai  situacijai, kad jo augintiniui tektų miegoti ant šaltų ir kietų  grindų.  Juk kur kas  geriau, kai  jūsų augintinis  turi specialiai jam  skirtą šiltą ir jaukią  vietą, savo privačią  teritoriją.  Galima padaryti šuniui  skirtą  gultą ir savarankiškai, tačiau kur kas geriau kreiptis  į profesionalus, kurie patyrusiais metodais   sukūrė patogius  guolius  šunims, jie atitiks  visus  patogumo  ir praktiškumo  parametrus. Šiuo metu jums tikrai yra iš ko pasirinkti. Šunų guoliai gali būti patys įvairiausi, jie gali būti įvairių formų ir įvairaus dydžio, yra naudojamos  įvairiausios medžiagos ir unikalūs dizaino sprendimai.  Gultai  gali būti  ovalūs ir kvadratiniai, su šonais.  Taip pat gali būti ir plastikiniai  gultai šunims.  Kalbant  apie dydį, tokiu atveju egzistuoja  ir gultai  skirti mažiems šuniukams, bei dideliems šunims, taip pat yra pakankamai daug įvairiausių tarpinių variantų, kurie  suteikia galimybę atsižvelgti  į individualias augintinio ypatybes.  Guoliai skirti mažiems  šunims  gali būti net panašūs į minkštus  žaisliukus, kurie atrodo tarsi tam tikras gyvūnas, pavyzdžiui smauglys arba pelė.  Šis  variantas puikiai tinka mažiems  šuniukams, kurie būtinai turi turėti jaukią  ir šiltą  vietą, kurioje  jie galės ilsėtis.

Verta pasakyti, kad tokie  šunų guoliai be savo pagrindinių funkcijų užtikrina  šilumą ir patogumą, bei taip pat užtikrina auklėjamąją  funkciją.  Tai gali padėti įsisavinti  tokią  komandą kaip  į vietą ir  tikrai nesikėsins į  jūsų  mylimą vietą, krėslą.  Kai  pirmą  kartą  yra  peržengiamas namų slenkstis jūsų šuo intuityviai pasirinks tą vietą, kurioje  jis   ilsėsis.  Patyrę  kinologai pataria tą vietą, kuri patiko  augintiniui tinkamai įrengti, kad būtų  sukurtos  gyvūnui patogios  sąlygos. Juk miegas ir poilsis  turi  būti  patogus net gyvūnui.  Lovos  funkciją  gali atlikti  šunų guoliai,  juos galima įsigyti  internete. Šiuolaikiniai guoliai yra gaminami iš  plastmasės, taip pat jie yra gaminami iš  audinio, tai gali būti tarsi krepšiai, kurių dydis ir forma taip pat gali būti įvairūs.  Be to,  profesionalūs gamintojai savo produkciją  apdoroja  antiparazitinėmis  priemonėmis.  Taip pat šių  guolių.  Plastikiniai  šunims  skirti guoliai ir krepšeliai turi  kietą  formą, o tai  yra  labai gerai šunims, kurie  mėgsta  prieš miegą pasisukinėti  arba sukurti  sau lizdelį.   Tokie  guoliai yra kur kas  praktiškiau prižiūrimi ir  jie  yra  kur kas ilgiau naudojami.  Kad jūsų augintiniui būtų patogu gulėti ant guolio dugno yra rekomenduojama  patiesti kokį nors  minkštą  užtiesalą.

Minkšti  šunų  guoliai yra gaminami įvairiais variantais, jie  gali  turėti  šinus ir nugarėles. Jie  net gali  atrodyti kaip  nameliai.  Pagrindinis  tokių modelių privalumas tai yra  šilumos izoliacija, tai yra puiki apsauga nuo skersvėjo. Gultai, kurie  turi  šonus geriau  tinka dideliems ir vidutinio dydžio šunims, kuriems patinka  daugiau erdvės ir nuolatinis  kontaktas su  aplinkiniais.  Mažiems  šuniukams yra  skirti  maži gultai, kurie yra minkšti, kur galima  pasislėpti  ir pabūti tyloje.  Kiekvienam  augintiniui yra reikalinga vieta, kurioje  jis galės pailsėti ir tai tikrai neturi  būti plikos grindys, kurios yra draudžiamos  veterinarų, kadangi tai gali sukelti  ligas. Šunų guoliai poilsio vietą pavers patogia ir jaukia. Tai ir yra svarbiausia.