dviracio vairasDviračio vairas tai yra labai svarbi dviračio dalis nuo jo tiesiogiai priklausys jūsų važiavimo stilius. Tiesus ar išlenktas, trumpas ar ilgas visa tai yra labai svarbu. Įprastai vairas yra gaminamas iš aliuminio, tačiau jei yra surenkamas lengvas dviratis yra pasirenkami karboniniai arba titano vairai.

Pagrindiniai dviračio vairo parametrai yra jo nuleidimo skersmuo 25.4 arba 31.8, plotis ir pakilimas. Paskutiniai du parametrai labai stipriai įtakoja važiavimo stilių ir dviračio valdymą. Kuo pakilimas žemesnis tuo sėdėjimas atrodo sportiškesnis, kuo platesnis dviračio vairas tuo lengviau dviratis bus valdomas. Taigi jei jums rūpi jūsų važiavimo patogumas svarbu pasirinkti vairą atsakingai.

Dviračio vairas tai yra pagrindinis dviračio valdymo elementas. Jis yra tvirtinamas prie priekinio rato šakutės. Priklausomai nuo to kokia yra dviračio paskirtis egzistuoja įvairios vairų rūšys. Tai vairas su išlinkimu, plokščias vairas arba pakilęs vairas. Dviračio vairas su išlinkimais yra montuojamas prie dviračių su kuriais galima važiuoti greitkeliais arba prie turistinių dviračių. Plokščias vairas puikiai tiks vairavimui nelygiais paviršiais, taigi pagrinde kalnais. keliuose galima pamatyti važiuojant pačius įvairiausius vairus turinčius dviračius.

Dviračio vairas gali skirtis ne tik savo forma, dydžiu, svoriu, tačiau ir medžiagomis iš kurių jis pagamintas. Kaip yra sakoma be vairo nei šen, nei ten. Šis posakis yra visiškai teisingas. Jei jūsų dviračio vairas jums yra netinkamas tokiu atveju jūsų pečių raumenys, nugara ir kojos patirs labai didelį krūvį. Pasirinkite tokį vairą, kurio aukštį jūs galėtumėte reguliuoti. Tam, kad dviračio vairas būtų maksimaliai patogus yra naudojami įvairiausi dėklai ir minkštinimai, kurie yra montuojamo vairo gale. Dažniausiai šios detalės yra gaminamos iš gumos, rečiau iš plastiko. Šie aksesuarai vairo naudojimą daro ne tik patogesniu, tačiau ir patikimesniu, kai jums rankomis reikia suimti vairą. Žinoma, vairų yra pačių įvairiausių, tačiau jūsų pasirinkimas turėtų priklausyti nuo konkrečių jūsų poreikių, kadangi juk jums reikės vairuoti dviratį, todėl yra būtina pasirūpinti savo vairavimo patogumu. Jei jūs norite patogiai važiuoti savo dviračiu pasirūpinkite dviračio vairu.