Automobilių mūsų keliuose kiekvieną dieną vis daugiau ir daugiau, o vietų kur bus  parkuojami  automobiliai  vis  labiau mažėja.  Tam, kad  būtų  supaprastintas automobilio parkavimas ribotose  erdvėse ir  ten kur yra pakankamai daug kliūčių automobiliuose  yra  montuojamos  parkavimo  sistemos. Tokios  sistemos darbas  visų pirma  yra susijęs  su tuo, kad yra nustatomas  atstumas iki kliūties, kai  iki jos yra  nuo 1,5 iki2 metrų. Informacija  jūsų  automobilio salone bus pateikta  prietaiso ekrane.  Šios informacijos  surinkimas yra atliekamas ultragarsinio  daviklio dėka, kurie yra tvirtinami  ant bamperio kitų aplinkui esančių kėbulo  elementų.  Parkavimo  sistemos įsijungia, kai yra paspaudžiamas stabdžio pedalas arba, kai  yra  įjungiamas  atbulinio  važiavimo bėgis.  Tokiu būdu vairuotojas gali  racionaliai įvertinti tai  kas vyksta  už automobilio ribų ir  pasitikint savimi  užimti  net ir pakankamai mažai vietos turinčią erdvę.  Taip pat ši  sistema yra  lydima  garsiniais   signalais.  Vairuotojas išgirsta tokius  signalus, kai iki kliūties lieka  apie 1,5 metro.  Kai  atstumas išlieka  iki 0,3 metrų signalas yra  girdimas tiesiog be jokių pertraukų.  Tai yra būtina  priemonė, kuri suteikia  galimybę nepažeisti  savo kėbulo  elementų parkuojantis.  Daugelis šiuolaikiškų  automobilių turi  parkavimo sistemas, kurios užtikrina  saugumą atliekant  parkavimo manevrus.  Įprastai parkavimas vyksta  pakankamai  greitai ir  su  mažais manevrų kiekiais. Tačiau  tuo pačiu  elektroninis asistentas visada aiškiai susitvarko su  užsibrėžta užduotimi ir nepaliečia jokios kliūties. Dėl šios priežasties ši  funkcija yra labai  naudinga pradedantiems  vairuotojams.  Taip pat reikia  įsiminti, kad  automatikos negalima priversti parkuotis  labai siauroje vietoje, pavyzdžiui, kai iki  iš abiejų automobilio pusių lieka  25 centimetrai laisvos erdvės.

Parkavimo  sistemos yra  automobiliuose tam, kad būtų kontroliuojamos  aklosios  zonos, kai  yra parkuojamasi labai siaurose  vietose.  Parkavimo davikliai ženkliai supaprastina ir padaro parkavimą kur kas patogesniu, o tai  gali padėti išvengti avarijos.  Parkavimo  sistemos gali  būti montuojamos  ant priekinio  arba galinio  automobilio bamperio,  bei automobilio šonuose, kad  galėtų  būti tinkamai  parkuojamas  automobilis važiuojant nepatogiose  vietose.  Parkavimo sistemos  veiklos  principas, kai  yra prisiartinamas prie  kliūties teikia  garsinį  arba  balso  signalą, kai vairuotojas  informuojamas, kad jis jau  yra labai arti kliūties. Taip pat yra  kameros, kurios yra montuojamos  gale, jos gali būti  universalios  ir gali  turėti  tinkamą  apšvietimą.  Kameros  gali suktis 90 laipsnių kampu, tai suteikia galimybę įgauti reikiamą  rakursą.  Mišrios  parkavimo  sistemos yra sudarytos  iš parkavimo daviklių, kurie turi monitorius ir spalvinių atvaizdų, kurie  parodo  atstumą  ir tinkamai veikia  net, kai yra  labai mažas  apšvietimas.

Galima įsigyti pačių įvairiausių gamintojų parkavimo  sistemas. Jos yra labai kokybiškos ir patikimos. Taip  pat jos puikiai funkcionuoja esant įvairioms  klimato sąlygoms.  Naudingos  sistemų kainos jas priverčia  prieinamomis visiems  automobilių savininkams.  Pasirinkite  sau patogias  ir saugias  sistemas.  Parkavimo sistemos  nustato tai koks  yra tikslus  transporto priemonės  atstumas iki  objekto, kurkis yra  šalia ir kuris gali pažeisti  automobilį.  Tokios  sistemos  turi galinio vaizdo kameras.  Jos ne tik pateikia  informaciją  apie šalia  esančias kliūtis, tačiau taip  suteikia galimybę  pamatyti kaip  atrodo teritorija  už automobilio.  Akustinės parkavimo sistemos skenuoja teritoriją  aplink  automobilį su  ultragarsinių  bangų pagalba. Standartinės  sistemos savyje turi ultragarsinius daviklius,  elektroninius blokus ir  indikacijos  prietaisus.  Tai yra  monitorius, kuris  pateikia  informaciją  ekrane. Kadangi pasirinkimas yra labai gausus, todėl jūs tikrai atrasite tą variantą, kuris  jums  bus  priimtiniausias.