pakavimo medziagosBūdami maži vaikai mėgdavome išpakuotus daiktus išimti iš pakavimo plėvelės ir sprogdinti tos burbulinės plėvelės pagalvėles. Kai kurie taip tebedaro ir suaugę, tačiau viskas pasikeičia, jei esi ne klientas, o tiekėjas. Tada pakavimo medžiagos yra rimtas klausimas, nes reikia sugalvoti, kaip padaryti, kad sandėliavimo darbai nestrigtų.

Efektyviam darbui reikia tinkamų medžiagų, kurios tvirtai laikytų prekes ant palečių. Tam dažniausiai naudojamos įvairių rūšių plėvelės, pavyzdžiui, „Strech“ plėvele, minkšta sinteponine arba burbuline plėvele. „Strech“ plėvelė yra pakankamai lipni ir su ja apvyniojus krovinį jis yra sandariai ir tvirtai laikomas iš šonų. Naudojant minkštas plėveles reikia papildomų pakavimo medžiagų, pavyzdžiui, lipnios juostos. Norint krovinį apsaugoti dar labiau kartais naudojami apsauginiai kampai. Visa tai labai svarbu, jei sandėliavimas vyksta didelėse patalpose ir auto-krautuvu paletės kraunamos viena ant kitos. Netinkamai supakavus gali dalis krovinio gali išgriūti ir ką nors sužeisti. Pagal visus darbo saugos reikalavimus darbuotojai turi gauti kokybiškas darbui reikalingas priemones, įskaitant ir pakavimo įrankius. Jei pakuojama labai tvirtai, tarkim, metaline juosta, tai rankomis jos nesuverši, tam reikia tam reikia specialaus įrankio. Jis ne tik užtikrina saugumą, bet ir greitesnį darbą. Tai naudinga darbdaviui, nes auga darbo našumas.

Sandėliavimo darbuose kartais renkamasi ir spalvotos pakavimo medžiagos, t. y., spalvota lipni juosta. Ji padeda, kai apvyniojus didesnį kiekį juostos nebesimato, koks krovinys yra viduje. Jei pavyzdžiui būtų pakuojamos skirtingos knygos, valgių ir pažintinių kelionių, vienas galima klijuoti su raudona juosta, kitas su mėlyna. Tada, vadybininkui prireikus pasiimti tam tikros rūšies siuntą, sandėlininkas galės greitai jį surasti ir pateikti transportavimui. Vadinasi, tinkama sandėliavimo įranga svarbus indėlis produktyvumui įmonėje padidinti.

Kai nekyla konfliktų su sandėlininku, vadybininkai yra patenkinti, nes ne visada pavyksta sandėlininką perspėti iš anksto, kad paruoštų tai, ko reikia išvežimui. Geras mikro-klimatas tarp kolegų yra būtinas, tai žino visi ir to įrodinėti nereikia. Tik laimingas ir motyvuotas darbuotojas yra geras darbuotojas, kuris dirba kruopščiai ir atsakingai bei nekliudydamas kitiems.