oro tarpų šiltinimasStatybos verslas ir su juo susijusios sritys yra be galo konkurencingos. Viena vertus, rinkoje galima gana greitai atrasti lyderius, bet kita vertus, kartais mažesnį pelną turinti įmonė gali pasiūlyti ir inovatyvesnį ir labiau ekologišką būdą jūsų norimam rezultatui pasiekti. O koks gi tas rezultatas? Ko siekiama absoliučiai kiekvienuose nmuose, nepriklausomai nuo to, ar juose gyventų ponas, ar varguolis? Siekiama komforto, o tai reiškia, kad reikia ne tik patalpų jaukumu pasirūpinti, bet ir šiluma. Geriausias šilumos rodiklis namuose bus tada, kai namas bus be energetinių nuostolių, arba jie bus minimalūs. Šiltinimo lyderiams oro tarpų šiltinimas yra aiškus kaip dukart du, todėl jais pasikliauti tikrai galima. Galbūt jie už paslaugas paprašys didesnio atlygio nei smulkesni verslininkai, o gal kainos ir apylygės bus. Neesame kainų ekspertai, todėl kainų čia tikrai nelyginsime.

Tapti lyderiais, kai oro tarpų šiltinimas yra toks konkurencingas, tikrai nėra paprasta. To pasiekti per savaitę ar mėnesį – neįmanoma. Lyderio vardas pelnomas per ilgus metus ir įdedant daug darbo. Konkurentai taip pat puikiai žino, kas yra oro tarpų šiltinimas ir kuo jį pašalinti, vadinasi, reikia rasti kelią, kaip juos pranokti. Tai gali būti ir malonesnis aptarnavimas, mažesnė užsakymo atlikimo trukmė ar pan. Gerą produktą siūlyti stengsis visi, kitaip bus „suvalgyti“ konkurentų vietoj deserto. Tokio fiasko įmonės direktorius nepateisintų, nes bankrotas reikštų pajamų pabaigą ir tai, kad naują verslą reikėtų pradėti nuo nulio. Tą padaryti yra kur kas sunkiau, nei atrasti savo įmonės stiprybes ir oponentų silpnybes. Be to, pabrėžiame, kad verslas, kurio esmė oro tarpų šiltinimas, turi būti ilgaamžiškai produktais paremtas verslas. Niekas nenorės investuoti daugiau pinigų į tai, kur atliktas darbas rezultatus duoda tik trumpam. Žmonės visada ieško ilgalaikės naudos ir oro tarpų šiltinimas bei jam naudojamos medžiagos tikrai nėra išimtis. Oro tarpų šiltinimas, pavyzdžiui, galimas produktas yra ekovata. Tai nėra pati brangiausia priemonė, be to, jai nebūtina samdyti specialistų, jei turite minimalių žinių šiltinimo srityje. Medžiagų pirkimas, kai nereikia samdyti įmonės darbuotojų ar darbininkų, be abejo, yra pigesnis. Svarbiausia yra tai, kad oro tarpų šiltinimas būtų padarytas taip, kad be darbininkų darbo rezultatas būtų nemažiau efektyvus. Efektyvus jis yra tada, kai namuose nesikaupia drėgmė, pelėsiai, nėra skersvėjo ties langais, palangėmis, durimis ar tose vietose, kur sienos jungiasi su stogu.

Oro tarpų šiltinimas Lietuvoje daromas ne ką rečiau nei užsienyje, nes su šia namo prolema gali susidurti daugelis žmonių. Tik va, vieni pastebėję šią bėdą gali iš karto imtis veiksmų, o kiti – turi taupyti. Taip yra todėl, kad minimalus atlyginimas Lietuvoje yra mažas, o pragyvenimas gana brangus. Maisto kainos vis auga, o  atlyginimai tikrai nekyla taip sparčiai kaip norėtųsi. Lyginant lietuvio atlyginimą su Šveicaro ar kitos šalies atctovo, gali pasidaryti tikrai graudu. Deja, šansų greitai pakeisti Lietuvos padėtį – nėra, ypač, kai valdininkai labiau žiūri kaip padėti sau, o ne likusiems Lietuvos piliečiams, kurie daug ir sąžiningai dirba kiekvieną dieną. Politikui toks darbas kaip oro tarpų šiltinimas yra visiškai svetimas ir jis nesupranta, kiek žmogus vargsta, kol gauna rezultatą. Politikų nutolimas nuo paprastų žmonių yra neigiamai vertinamas visuomenės. Galbūt todėl buvo atsiradęs projektas, kai žymūs žmonės vienai dienai užsimaskavę apsimetinėjo benamiais žmonėmis ir prašinėjo išmaldos. Tai jiems leido pamatyti, kad tai absoliučiai nemalunu – jaustis nematomu ir nereikalingu.