norvegu kalbos kursai klaipedojeNorvegų kalbos kursai Klaipėdoje gali tapti įkvėpimo šaltiniu nusivylusiems savąja šalimi ir pasiryžusiems laimės ieškoti Norvegijoje. Deja, net menkiausiai apmokamą darbą ten įmanoma gauti tik mokant šią kalbą – taip tvirtina ne vienerius metus ten gyvenantys lietuviai. Galima būtų privačiai ar kursuose kalbos mokytis ir Norvegijoje, tačiau tai kainuotų žymiai brangiau nei Lietuvoje, o tai užimtų ir nemažai laiko. Darbo paieškos Norvegijoje vis sunkesnės, o gerai nemokantiems šios šalies kalbos pirmiausia vertėtų apsilankyti norvegų kalbos kursuose Klaipėdoje.

Nors skelbiama, kad norvegai turi dvi oficialiąsias kalbas – knyginę kalbą (bokmål, skaityk: bukmol) ir naująją norvegų kalbą (nynorsk, skaityk: nynošk), tačiau daugelio užsienio, o ir pačių norvegų kalbininkų manymu, toks tvirtinimas tepridengia gana sunkiai apibūdinamą norvegišką daugiakalbystę. Mokantiems vokiečių kalbą, išmokti ją turėtų būti lengviau, kadangi kalbos yra artimos. Teigiama, jog kalbėti kita užsienio kalba galima išmokti per 3 mėnesius, laisvai kalbėti, skaityti ir rašyti, kalbėti be akcento per 1 metus (gyvenant toje šalyje). Specialistai sako, kad mažieji kur kas greičiau išmoksta kalbų negu vyresni vaikai (mokyti vaiką kalbų palankiausia iki 12 m. ) ar suaugusieji. Nors daugelis lietuvių baiminasi, kad jų vaikai svetimoje šalyje sunkiai adaptuosis, nes nemokės susikalbėti ugdymo įstaigoje ar kieme. Pasirodo, kuo esate jaunesnis, imlesnis naujovėms, tuo lengviau yra krimsti mokslo „riešutėlius“ norvegų kalbos kursuose Klaipėdoje.

Beje, norint išmokti taisyklingą norvegų kalbą, visai nenaudinga jos mokytis iš emigrantų, kurie ją jau yra gerokai „patobulinę“. Galbūt to užtektų norint susikalbėti su kaimynu ar pardavėja, tačiau tai tikrai nepasitarnaus, jei tikitės pelningo darbo geresnėje norvegų įmonėje. Jei matote, kad kyla neaiškumų dėl kalbos, patarimo geriausia klausti tikro norvego, kuriam ši kalba yra gimtoji, o ne savamokslio lietuvio.

Norint kuo greičiau įsisavinti norvegų kalbos žodžius ir jos mokymosi įgūdžius, tai, kas išmokta norvegų kalbos kursuose Klaipėdoje, rekomenduojama kuo daugiau kalbėti ta kalba, mokytis savarankiškai, žiūrėti norvegiškas televizijos laidas, klausytis radijo, skaityti spaudą. Mintyse verskite viską, kas tik papuola į akis – reklamas, dainų, dialogų ištraukas, straipsnių pavadinimus. Kalbą mokytis būtina kasdien! Čia kaip ir sporte – jei norite įspūdingų raumenų – treniruokitės kasdien! Skirkite bent po 10-15 minučių naujų frazių skaitymui ir pakartojimui.

Nusiteikite, kad ir kas be nutiktų – jūs išmoksite kalbą.