nauji butai palangojeNauji butai bei kitas nekilnojamas turtas geriau Palangoje ar kitos šalies ant jūros kranto esančiame mieste? Atsakymo į tokį klausimą ieško lietuviai, numatę savo investicijas nukreipti kuo tinkamesne linkme, kad ateityje būtų vertinama kaip teisingas sprendimas. Jei būsto kaina yra apylygė, – tenka atsižvelgti į kitus svarbius patogumo bei pragyvenimo aspektus.

Kuo galėtų būti patrauklūs nauji butai arba kitas nekilnojamas turtas Palangoje ir kokių privalumų jie turi prieš galimus butus užsienio kurortuose?

Geografinis artumas, pasiekiamumas

Palanga yra „ranka pasiekiama“ praktiškai iš bet kurios mūsų mažytės Lietuvos vietos, todėl į šį pajūrio kurortą galima nuvykti per per kelias valandas ar netgi trumpiau. Įsigijus poilsiui būstą tolimesnėje šalyje, atostogauti ten patogiau ilgesnį laiką.

Tačiau ilgais žiemos vakarais, kai nesinori leisti savaitgalių tarp žmonių srauto ir pasiilgstama gamtos ramybės bei tylos, – galima sėsti į automobilį ir labai paprastai, patogiai ir greitai atsirasti savo šalies pajūrio mieste. Žinoma, galima skraidyti ir lėktuvais; galbūt, kelionė užtruks tek pat laiko. Tačiau skraidyti savaitgaliais arba vos kelioms dienoms į užsienį ne itin palanku ekonomiškai. Be to, tenka prisiderinti prie kelionės grafiko, kas nebūdinga vykstant nuosavu transportu. O kur dar rūpestis bilietais ir kiti formalumai bei įvairūs tolimesnių nuotolių netikėtumai? Žodžiu, ne pats savo kelionės šeimininkas.

Taigi, nauji butai Palangoje dėl galimybės atvykti kada tik panorėjus yra ženkliai palankesnis sprendimas, nei butas užsienio šalyje. Nors turtingesni mūsų tautiečiai vertina nekilnojamą turtą užsienyje dėl kitų šalių naujos aplinkos ir galimybių daugiau pažinti pasaulį arba dėl ištisus metus ten esančio šilto klimato, tačiau atstumas t. p. yra svarbi aplinkybė, renkantis poilsį, ypač trumpalaikį.

Būsto šildymas, kitos galimybės

Prieš įsigyjant stambų pirkinį, kaip nekilnojamas turtas, verta atitinkamai paskaičiuoti ir būsimas išlaidas, ne tik perkamo būsto pradinę kainą ar mėnesinę įmoką. Labai svarbi priežastis, – įvairūs būsto mokesčiai, išlaikymo išlaidos. Juk tai yra ne nuolatinė gyvenamoji vieta, bet skirta ilgesniam ar trumpesniam poilsiui. Taigi, ten, kažkur toli,net ir negyvenant gali būti tam tikrų mokesčių.

Nauji butai Palangoje statomi bei įrengiami su galimybe patiems buto šeimininkams reguliuoti šildymo intensyvumą, todėl juose nesilankantiems ar negyvenantiems netektų mokėti žiemą už šildymą. Tai palanku, nes atvažiavus pagyventi trumpesnį laikotarpį, galima šilumos kiekį padidinti, o prieš išvykstant – sumažinti iki minimumo. Baimintis, kad gali nepakakti tos minimalios šilumos, nes butas gali nukentėti dėl šalčio ar drėgmės, nereikėtų tais atvejais, jei bute sumontuoti dideli langai, – tuomet pro juos nemokamai pašildys saulė

Vasara ir jūra

Nors ir visai nediduką butą perkantieji tolimesnėse pietų šalyse tvirtina, kad dažniausiai tokią nekilnojamo turto vietą renkasi dėl nuolat ten nesibaigiančios vasaros. Palangaoje nėra nuolatinės vasaros, tačiau šis kurortinis miestas turi savo privalumą – Baltijos jūrą, savaip žavingą visais metų laikais. Vienodai ramiai banguojanti jūra, kaip ir tas pats paveikslas ant sienos, gali greitai atsibosti. O štai, mūsų Baltija, – kaskart vis kitokia, veikiama pačios gamtos, – vėjų, audrų, žaibų, pūgų. Atskirais metų laikais Baltijos jūra, stebindama vis kitu grožiu, tarsi atrandama iš naujo.