Šiltinimas ekovata

Aukštos šilumą izoliuojančios savybės yra užtikrinamos, kadangi ekovatos sudėtyje yra pakankamai daug oro. Be to, plonos struktūros pluoštas gali izoliuoti net pakankamai didelius nelygumus ir tarpus. Tokiu būdu izoliuojamas sluoksnis yra eko vatagaunamas lygus ir apšiltintame paviršiuje nelieka jokių tarpų per kuriuos į jūsų namus gali patekti šaltis. Kristalizuotas antipirenų vanduo ir ekovatos drėgnumas yra išlaisvinamas, kai padidėja temperatūra, tokiu būdu ekovata ilgai priešinasi ugnies plitimui. Kai dega ekovata ji neišskiria jokių toksiškų medžiagų. Pavyzdžiui 30-40 mm ekovatos kamuoliukas taip greitai nepradeda degti kaip kitos izoliuojančios medžiagos, kurios tiesiog dega kiaurai konstrukciją. Ekovata gerai išsaugo savo šiltinimo savybes gaisro metu ir efektyviai stabdo ugnies plitimą per konstrukciją. Kai dega ji neišskiria jokių nuodingų medžiagų. Tokia liepsna gali išlydyti monetą, tačiau tuo pačiu metu šiltinimas ekovata neleidžia plisti liepsnai. Ekovata tai yra higroskipinė medžiaga, kadangi jos drėgnumas atitinka aplinkos drėgnumą. Dėl šios savybės kvėpuoti namuose, kurie yra izoliuoti naudojant šią medžiagą gali būti statomi nenaudojant jokios garų izoliacijos. Žinoma, temperatūros svyravimai daro labai didelę įtaką šilumą izoliuojančiai medžiagai. Jei įvyko su vandeniu susijusi avarija tokiu atveju ji gali sugerti 5-6 kartus daugiau drėgmės nei jos masė, tokiu būdu vanduo nepatenka į kitas konstrukcijos dalis. Kadangi ekovata yra aukšto biologinio atsparumo, tokiu atveju bus užtikrinta efektyvi izoliuojamo paviršiaus apsauga nuo puvimo, grybelių, vabzdžių ir graužikų, kadangi ekovatos sudėtyje yra antipireno.

 

Šiltinimas ekovata taip pat yra naudingas tuo, kad šis šiltinimo būdas yra išskirtinai ekologiškas palyginus su mineralinėmis plytomis, stiklo vata ir kitomis medžiagomis. Ekovata savo sudėtyje neturi jokių kenksmingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą jų sveikatai. Ekovata yra išskirtinai technologiška medžiaga. Kai yra atliekamas šiltinimas ekovata tokiu atveju yra naudojamas progresyvus jos išklojimo metodas, kai yra naudojamas įpurškimas. Ši medžiaga gali būti naudojama, kai yra atliekami pramoniniai arba didelės apimties darbai. Šiltinimas ekovata yra atliekamas pakankamai greitai. Montavimas yra kompaktiškas ir gali būti atliekamas labai galingai, ekovata gali būti teikiama net į 30 metrų aukštį. Naudojant ekovatą gali būti atliekamas tiek viršutinių dangų šiltinimas, tiek ir namo sienų šiltinimas, kad būtų užtikrinama drėgmės ir garso izoliacija. Taip pat ekovata gerai tinka ir norint izoliuoti pramoninius, prekybinius ir žemės ūkio pastatus ir prekybinius sandėlius. Kai yra atliekamas pastato šiltinimas tokiu atveju medžiaga yra padengiama ant paviršiaus, apatinių ir viršutinių sluoksnių, taip pat ant sienų. Taip pat ekovatos yra nepakeičiamos, kai yra remontuojami seni pastatai, kurie turi neapšildytas ertmes, kurias yra būtina užpildyti konstrukcijoje.

Šiltinimas ekovata, kuris gali apšildyti metalines, betono ir kitas konstrukcijas, tokias kaip angarai, sandėliai, garažai ir kitos patalpos yra atliekamas, kai norima išspręsti kelias problemas, tai yra garso izoliaciją ir kovą su kondensatu. Kai yra atliekamas šiltinimas pakanka atidaryti maišelį ir padėtį turinį į bet kurią talpą. Ši medžiaga yra lengvai dedama ant tvirtų paviršių, tokių kaip grindys ir kitos dangos. Kai yra montuojama ši medžiaga ji yra montuojama labai tvirtai. Horizontaliems paviršiams toks tvirtumas yra optimalus. Į sienas tokia šiltinimo medžiaga yra montuojama sudėtingiau, o ir montavimas yra atliekamas tvirčiau. Šiltinimas ekovata gali būti atliekamas įvairiame aukštyje ir į tam tikrą nišą yra įberiama ekovata ir ji yra trombuojama rankomis.