Miško vertė nustatoma ne taip jau ir paprastai. Kas yra tas asmuo, kuris pasako, kokia miško kaina? Na, be abejonės, tai yra to miško savininkas ir, žinoma, įtaką daro rinka.miskas

Jei aš būčiau miško savininkas, tai man visai nerūpėtų, kokia miško kaina rinkoje. Aš žinočiau, kiek iš tikrųjų man yra vertas mano nuosavas miškas ir kiti miškininkai mano nuomonė nepakeistų. Mano nuomonė ar mano miško kaina neprivalo sutapti su kitų miškus turinčių asmenų požiūriu į miško vertę.jei kažkam per brangu, nepirks, jei miško kaina tiks, tai kas nors nupirks. Nepatiktų mano siūloma miško kaina? Gerai, tegu perka kitą mišką, o maniškį pamiršta, bet kito tokio gero miško kaip manasis tikrai neras. Mat jei aš būčiau miško savininkas, tai mano miškas būtų gerai prižiūrėtas ir jo vertė būtų didelė. Tik va savęs klausiu, ar miško kaina, kurią gaučiau mišką pardavęs, būtų pakankamas motyvas apskritai mišką pardavinėti. Galimas dalykas, kad mišką pasilikčiau sau ir tik jei prispaustų kokia finansinė bėda parduočiau ne, ne visą mišką, o tik dalį jo ploto, o ghal tik dalį medienos, visą miško plotą pasilikdamas savo nuosavybe. Šiais laikais galima padaryti pačių įvairiausių sandorių, susitarimų įforminant juos taip, kad mūsų lūkesčiai nenukentėtų arba nukentėtų labai minimaliai (jei būtume bėdoje). Taip mąstau aš, bet nežinau, kaip mąsto kiti. Iš tikrųjų rinkos tyrimų nedariau.

Miško kaina – tai subjektyviai nustatomas dalykas ir to nepakeisi, nebet esi geras derybininkas. Tai yra tas pats, kas su nekilnojamuoju turtu. Veikia tas pats derybų principas. Perkantysis siekia nusipirkti kuo pigiau, o parduodantysis nori parduoti brangiau. Jei galiausiai sutariama racionali kaina, sandoris įvyksta. Tačiau rasti kompromisą toli gražu ne visada lengva, jei esminis klausimas yra pinigai, o ne pats objektas, apie kurį sukasi veiksmas.

Iš tikrųjų, kaip ten yra niekas nepasakys, jei pats nepatikrins. Yra skelbimų, kurie teigia: brangiai perkame mišką. Tik va, ar tikrai jie laikosi savo žodžio jūs nesužinosite, jei nepatikrinsite. Geriausias būdas patikrinti, tai nukeliauti į internetinę svetainę tos įmonės, kuri tą skelbimą internete užsakė / įdėjo. Tada matysite ir be tiesioginio kontakto, kokią miško kainą už, tarkime, hektarą, jie siūlo. Kai visos kortos atverstos, galima priimti sprendimą – parduoti arba neparduoti miško. Faktas tas, kad mišką reikia tausoti ir žemės bet kam neparduoti prieš tai nepatikrinus, ką siūlo konkurentai. Jei parduodate mišką neskubėdami, tai nėra prasmės priimti skubotus sprendimus. Palaukite, kol turėsite kelis interesantus arba išmėginkite pardavimą aukciono principu, gal taip miško kaina išaugs net labiau nei tikėjotės. Turint laiko visada verta išbandyti visas galimybes. Tačiau interesantų kantrybės per daug bandyti nereikia, nes gali nusisukti visi ir liksite be pirkėjo, o to juk nenorite, jei jūsų tikslas mišką parduoti.

Miško pardavimas – ne lengvas procesas. Daug visokios biurokratijos kaip ir bet kuriame sandėryje… visokie notarų patvirtinimai ir t. t. Viskas kainuoja šiais laikais. Už kiekvieną padėtą parašą ar antaspaudą reikia susimokėti. Tiesiog juokas ima iš tokio absurdo, kai moki žmonėms ne už darbą, o už privilegiją daryti tą darbą. Nes argi čia darbas padėti antspaudą? Takšta ir yra tas antspaudas, o tikrai ne visada tie dokumentai, kuriems reikia antspaudo, yra kruopščiai patikrintu turiniu…