karkasiniu namu projektaiIš Amerikos ir Skandinavijos kraštų į Lietuvą ėmė plūsti karkasinių namų statybos. Karkasinių namų projektai – tai nebrangus, patogus ir gana paprastas namo statymo būdas. Ne paslaptis, kad Lietuvoje būna itin šaltos žiemos, todėl tai, kas tinka šiaurėms šalims, tinka ir mums. Karkasiniai namai yra populiarūs, visų pirma todėl, kad jie sudaro sveiką aplinką, yra šilti, ekonomiški ir greitai pastatomi.

 Karkasinių namų konstrukcija yra lengva, todėl namui nereikia turėti masinio pagrindo. Pamatai yra pigūs ir nedidelių gabaritų. Nepriklausomai nuo to, ar karkasinių namų projektai yra sudėtingi, ar ne, namas bus surenkamas greitai. Karkasiniai namai jau turi dalinę apdailą, todėl ir yra pastatomi greičiau, nei įprasti namai.

Pušis – dažniausiai naudojama medžio rūšis. Taip pat galima rinktis ir eglę, nes šis medis yra elastiškesnis. Mediena turi būti kalibruota ir išdžiovinta.

Visos pastato ertmės yra užpildomos specialiomis izoliacinėmis medžiagomis. Neįtikėtina yra tai, kad karkasinių namų sienelės nėra storos, tačiau pastatas vis tiek yra jaukus ir šiltas. Karkasiniai namai gali praleisti garsus iš lauko, todėl vertėtų papildomai juos izoliuoti specialiomis tarpinėmis. Taip pat reikėtų pasirinkti storesnes perdangas tarp aukštų, kad netektų girdėti žingsnių iš antro aukšto. Vis dėlto, daugelis žmonių renkasi vieno aukšto karkasinius namus.

Visi esame įpratę statytis mūrinius namus Lietuvoje, tačiau karkasiniai namai yra žymiai geresnė alternatyva. Tinkamai pastatytas karkasinis namas gali išsilaikyti net iki 200 metų ir ilgiau, tad nereikia galvoti, kad tik mūrinis namas galės būti paliktas ateities kartoms.

Ko gero, jokie kiti namai neturi tokio architektūrinio lankstumo. Dizainas gali būti pasirenkamas pats įvairiausias. Jei patys neturite jokio idėjos – visada yra galimybė, kad projektą Jums pasiūlys patyręs architektas.