langaiLangai yra tarsi namo akys. Pro juos gėrimės supančia aplinka, laukiame grįžtančių mylimų žmonių. Iš išorės jie puošia arba, atvirkščiai, gadina visą pastato vaizdą. Taigi kokius langus pasirinkti savo statiniui?

Mediniai

Mediniai langai tinka alergiškiems žmonėms, nes medis – tai natūrali medžiaga, jie namams suteikia jaukumo tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Iš klijuotos medienos pagaminti langai yra tvirti, gerai izoliuoja šilumą ir garsą. Nors, žinoma, jie reikalauja daugiau priežiūros nei kitokios rūšies langai – po maždaug penkerių metų gali prireikti medinį rėmą perlakuoti ar perdažyti bei naudoti specialias priežiūros priemones apsaugant nuo atšiaurių oro sąlygų. Mediniai langai dažomi ne tam, kad pakeisti natūralią medžio išvaizdą, bet kad padidinti jo ilgaamžiškumą, ko pasiekiama jį impregnuojant bei dažant. Perkant medinį langą patartina atkreipti dėmesį į staktos ir rėmo storį: storesnis rėmas ne tik suteikia papildomo tvirtumo, bet ir pagerina šilumines gaminio savybes.  Mediniai langai nekaupia elektrostatinių krūvių kaip plastikiniai. Su laiku gali kisti medinių langų spalva, medis gali imti judėti, plėstis arba trauktis. Mediniai langai yra pralaidūs orui, dėl to jie palaiko drėgmės balansą kambariuose. Vidutinė tokių langų kaina už 1 m2 yra 600 Lt.

Plastikiniai

Plastikiniai langai – tai puikus kainos ir kokybės santykis. Plastikinio lango pagrindą sudaro PVC rėmas ir stiklo paketas.  PVC – tai saugi ir nekenksminga medžiaga tiek individualiam, tiek ir visuomeniniam naudojimui. PVC priskiriamas prie sunkiai degančių medžiagų. Plastikiniai langai patrauklūs savo prieinama kaina bei nesudėtingu eksploatavimu. Šių langų priežiūra nereikalauja ypatingų pastangų ar brangių valymo priemonių, jų nereikia dažyti ar lakuoti kaip medinių. Labiausiai vertinamos plastikinių langų savybės – tai jų energetinis efektyvumas bei šviesos pralaidumas. Atsparumas UV spinduliams – dar vienas plastikinių langų privalumas.

Aliuminiai

Aliuminis – lengva, ilgaamžė, atspari korozijai ir nereikalaujanti priežiūros medžiaga. Aliuminiai langai nepakeičiami ten, kur reikia tvirtų konstrukcijų ar sudėtingų techninių sprendimų (didelių gabaritų langams); prie bet kokio dizaino pritaikomos įvairiausios profilio spalvos (nors labiausia tinka visuomeninės paskirties pastatuose). Aliuminiai langai suteikia modernumo, solidumo ir prestižo. Tačiau, palyginus su plastikiniais, aliuminio langai yra brangesni, o jų rėmas šalčiausias. Pagrindiniai privalumai – patvarūs, statiškai geros savybės, ilgaamžiški, išlaikomos didelės apkrovos, juos galima dažyti. Trūkumai – ypač prasta termoizoliacija.