laminuotos durysDurys namuose reikalingos ir niekas to nebandytų nuginčyti, nes tai būtų kvaila. Mes norime saugoti savo privatumą, o eidami miegoti pageidaujame negirdėti svetainėje įjungto televizoriaus ar kompiuterio skleidžiamų garsų. Ką tai reiškia? Tai pasufleruoja, kad durims visada yra keliami ne tik esteniai kriterijai, bet ir funkciniai. Durys kartai reikalingos su užraktais, dažniausiai vonios kambariuose su spragtuku. Tas pats užrakto tipas gali būti taikomas ir miegamojo duris, kur savaitgalių rytais mėgsta kišti nosytes mūsų mažieji, o kartais juk norisi pasilepinti kiek ilgesniu miegu. Kitas kriterijus, kurį numanote iš pateikto pavyzdžio – garso izoliacinė funkcija. Laminuotos durys yra tos durys, kurios pasižymi abiem bruožais, jei tik jos užsakomos iš patikimų tiekėjų bei gamintojų.

Namuose labai dažnai galime matyti, kad laminuotos durys atrodo ne tik gražiai, bet ir gerai atlieka savo funkcijas. Jos yra pigesnės nei kitos durys, tačiau taip pat tvirtos. Galų gale, durų tvirtumas ir saugumas – tai bruožai, kurie dažniau keliami lauko durims. Vidaus durys kuo puikiausiai gali būti paprastos laminuotos durys, nes jų daugiau reikia tik dėl privatumo saugojimo.

Turite žinoti, kad laminuotos durys taip pat yra iš medžio, o medis yra gyvas ir reaguoja į temperatūros pokyčius. Dėl per sauso oro arba per didelės drėgmės durys ima „vaikščioti“ ir tai nėra išvengiama, tačiau šis procesas turi būti tiek minimalus, kad jo nepajustumėte. Jei durys dėl drėgmės išbrinksta tiek, kad ima sunkiau darinėtis, tai ženklas, kad mediena buvo prastai išdžiovinta dar prieš jums perkant duris. Žinoma, su šiais efektais daugiau susiduria gryno medžio durys, o laminuotos durys – kur kas rečiau.

Laminuotos durys yra dengiamos dekoratyvine plėvele, kuri yra medžio imitacija, būtent dėl to jų kaina mažesnė nei kitų durų. Laminuotos durys gaminamos tokiu paviršiumi, kuris yra iš nebrangios medienos, todėl nereikia ypatingų technologijų ar priemonių jų gamybai. Medienos plokštės yra užpildomos kartonu ir tai suteikia geresnį garso izoliavimą. Be to, tai neleidžia durims deformuotis, vadinasi, durys išlieka gražios ir lengvai varstomos. Laminuotos durys tampa laminuotomis po to, kai laminatas ant durų pritvirtinamas presuojant aukšta temperatūra. Dėl aukštos temperatūros laminatas neatsiklijuoja, o tai yra pliusas durims.

Kalbant apie durų dizainą, tai laminuotos durys gaminamos pačiais įvairiausiais modeliais. Laminuotos durys gali būti įsitklintos arba be stiklų. Stilus renkasi tie, kas nori šviesaus kambario, tąiau prašo, kad stiklas būtų neskaidrus, galbūt su ornamentu ar grublėtu paviršiumi, kad atrodytų gyvesnis. Stiklas durims gali būti išpjautas skirtingomis formomis. Gali būti pageidaujama vientiso stiklo, o gali būti keli mažesni stiklo elementai. Laminuotos durys savo išvaizda tenkina klientus, nes įstiklinimas ir didelė spalvų paletė išpildo įnoringiausius ir sudėtingiausius norus. Durų rankenos yra svarbi durų puošybos priemonė, todėl laminuotos durys gaminamos su įvairiomis rankenomis. Rankenos skiriasi forma ir metalu, gali būti skirtingų spalvų, lygios arba su raštais, o galbūt lentos arba kampuotos, kokių tik pageidauja klientas.

Laminuotos durys rinkoje atsirado palyginus gana vėlai, tačiau šiomis dienomis jos pardavinėjamos beveik visose duris siūlančiose įmonėse. Duris nesunku prižiūrėti ir naudoti. Laminuotos durys nuo dulkių gali būti valomos paprastais drėgnais skudurėliais, todėl šeimininkams nereikia vargti ieškant specialių medžiagų valymui. Montavimo darbai yra sąlyginai sudėtingi, todėl, jei neesate to anksčiau darę, verčiau palikite tai darbuotojams, kad rezultatas nenuviltų. Išmatavimai durims ir staktai turi būti ypač tikslūs, kitaip gali atsirasti defektų.