sienų šiltinimasPastato apšiltinimas veikia kaip šilumos nuostolių barjeras, bei šilumos išsaugojimo būdas. Ypač svarbu apšiltinti pastato sienas, grindis, lubas ir stogą. Daugelyje namų tai yra praktiškiausias, ekonomiškiausias ir efektyviausias būdas taupyti namų energiją, turėti šiltesnius namus žiemos metu ir vėsesnius – vasarą. Yra nustatyta, kad tiek šildymo, tiek kondicionavimo išlaidos yra sumažinamos apie 40 procentų. Be viso to, sienų šiltinimas padeda namuose sumažinti kondensaciją. Taip mes sukuriame sveiką namų aplinką, mažiname pelėsių ir drėgmės susidarymo riziką.

Jei mūsų namas yra senos statybos ir neapšiltintas, tai maždaug pusę savo pastato energijos mes prarandame. Sienų šiltinimas:

  • Padeda sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją;
  • Sumažina energijos vartojimą, bei mažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį;
  • Sumažina poreikį naudoti kondicionierius ar papildomus šildytuvus;
  • Pagerina bendrą namų komforto lygį;
  • Kai kurios izoliacinės medžiagos užtikrina gerą garsų izoliaciją.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad šiltinimas turi būti atliktas, laikantis tam tikrų šalies standartų ir statybos kodeksų reikalavimų. Izoliacija turi atitikti bent minimalius „R vertės“ (gebėjimo neprarasti šilumos) reikalavimus. Taip pat turi būti laikomasi atitinkamų atstumų aplink elektros laidus ir kitus prietaisus. Šiltinimo montuotojai turėtų turėti specialius darbo sertifikatus, licencijas, kas įrodytų jų darbų kokybės kompetenciją.

Dėl izoliacijos medžiagų pasirinkimo, vertėtų kreiptis į profesionalus, kurie galėtų patarti, ką pasirinkti. Yra dviejų tipų šiltinimo medžiagos:

  • Barjerinio tipo. Tai šilumos srauto sulaikymas tarp pastato vidaus ir išorės. Pavidalas gali būti ritiniais, plokštėmis, o medžiagos gali būti: stiklo vata, poliesteris, natūrali vilna ir perdirbtas popierius (ekovata). Šie šiltinimo būdai geriausiai yra tinkami šalto klimato zonose.
  • Atšvaitinė izoliacija. Ji naudojama spinduliavimo šilumos nukreipimo būdu. Paprastai tai yra aliuminio folija, laminuota ant popieriaus ir plastiko. Šis šiltinimo būdas yra skirtas karšto ir itin saulėto klimato zonose.

Kai kuriais atvejais galima pritaikyti kombinuotus šiltinimo metodus. Koks šiltinimo būdas yra Jums tinkamiausias, priklausys nuo klimato, kuriame Jūs gyvenate ir, žinoma, nuo Jūsų biudžeto.