Šlapimo nelaikymas vyrams tai yra nevalingas šlapimo išsiskyrimas. Įvairiais amžiaus periodais, vyrai turi įvairius rizikos faktorius, kurie didina tikimybę, kad išsivystys šlapimo nelaikymas. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad  šlapimo nelaikymas yra neatskiriama senėjimo proceso dalis. Pagal statistiką yra žinoma, kad  iki 64 metų tik 5-7 procentų vyrų kamuoja šlapimo nelaikymas, o senesnius nei 64 metų 10-20 procentų. Šlapimo nelaikymas tai yra išgydoma liga. Kokių rūšių būna šlapimo nelaikymas vyrams? Jis gali būti urgentinis šlapimo nelaikymas, kai atsiranda nekontroliuojamas noras greitai pasišlapinti. Labai dažnai įvyksta šlapimo nelaikymas šaltuoju metų laiku arba, kai teka vanduo, pavyzdžiui, maudantis duše, plaunant indus ir kita. Dažniausiai tokie sutrikimai kamuoja būtent pagyvenusius žmones. Tai dažnai yra susiję su tuo, kad sutrinka šlapinimasis. Taip pat vyrus labai dažnai kamuoja stresinis šlapimo nelaikymas, kuris gali atsirasti, kai yra fizinis aktyvumas, kuris gali padaryti spaudimą šlapimo pūslei, pavyzdžiui, kosulys, čiaudėjimas, juokas sportas ir kita. Stresinis šlapimo nelaikymas vyrams labai dažnai yra rezultatas, kuris  gali pažeisti jūsų raumenis ir tokiu būdu gali pažeisti jūsų šlapimo pūslės funkcionalumą, bei paskatina  šlapimo išsiskyrimą. Tačiau kodėl atsiranda tokie negalavimai tai ne visada yra  susiję su amžiumi, pakankamai dažnai ši problema gali atsirasti po operacijos arba kokios nors šlapimo takų ligos. Šio simptomo sudėtingumas gali būti labai įvairus, nuo kelių lašų išsiskyrimo fizinio krūvio metu iki tikro šlapimo nutekėjimo.

Yra išskiriamos kelios šlapimo neišlaikymo rūšys vyrams. Gali būti stresinis šlapimo nelaikymas vyrams, kuris atsiranda tada, kai vyras čiaudėja, kosėja, jaučia fizinį krūvį, o tai skatina nevalingą šlapimo išsiskyrimą, bei spaudimą į šlapimo pūslę. Kitas variantas yra urgentinis šlapimo nelaikymas, vyras jaučia, kad jis nori šlapintis, tačiau jis negali to kontroliuoti. Toks šlapimo nelaikymas dažnai nutinka, kai yra sergama diabetu, po insulto, sergant Parkinsono liga. Be to, šlapimo nelaikymas gali būti pirminis(kai yra  anatominiai defektai), bei gali būti antrinis šlapimo nelaikymas vyrams( kai yra pastebimi funkciniai sutrikimai). Kokios yra pagrindinės priežastys kodėl vyrus kamuoja šlapimo nelaikymas? Tai yra prostatos operacija, taip pat tai gali įtakoti šlapimo pūslės infekcija, neurologinės ligos, o galbūt jūsų organizmas yra toksinuotas, sergate psichinėmis ligomis, o galbūt jaučiate stresą.

Kaip gali būti gydomas šlapimo nelaikymas vyrams? Kaip gali būti pašalinamos priežastys, kurios paskatina šio  simptomo atsiradimą. Šlapimo nelaikymas gali būti gydomas vaistais arba chirurginiu būdu. Anksčiau gydymo pagrindą sudarė fiziniai pratimai, kai reikia sustiprinti raumenis, tačiau jie nesugeba suteikti labai daug naudos. Jei jūs sergate šlapimo sistemos infekcija tokiu atveju jums bus paskirta vaistų terapija, tačiau ji padeda tik vyrams, kuriuos kamuoja lengva šios ligos forma. Šiuo metu su šiuolaikinių chirurginių metodų pagalba galima pašalinti šlapimo nelaikymą daugeliui pacientų. Chirurginis gydymo metodas yra reikalingas vyrams, kuriuos kamuoja dalinis arba pilnas šlapimo nelaikymas po operacijos, kai yra sergama neurologinėmis ligomis, kai yra įvairios galvos ir nugaros smegenų traumos. Tokia operacija gali užtrukti apie kelias valandas, kurios metu yra sumontuojamas dirbtinis sfinkteris. Po operacijos yra atliekama  antibekterinė terapija, kad daugiau nesivystytu infekcija. Ligoninėje pacientai išlieka apie savaitę. Vėliau reikės sumažinti fizinį aktyvumą 2-6 savaičių bėgyje, kol neįvyks sfinkterio aktyvavimas, po 1-2 mėnesių po operacijos. Taigi šiais laikais pašalinti tokį negalavimą kaip šlapimo nelaikymas tikrai nėra sudėtinga.