Mutinė yra ta patikros vieta, kur tikrinama viskas, kas išvyksta iš šalies arba ketinama į šalį įvežti. Šį darbą gali dirbti tik žmonės su nepriekaištinga reputacija, neturintys jokio teistumo ar bėdų su teisėtvarka, jokių žalingų įpročių. Be to, dar kelio uztvaraiprivaloma puiki fizinė būklė ir kitų reikalavimų atitikimas. Muitinės darbuotojai stabdo kiekvieną transporto priemonę ir net pėstįjį, jei tokių pasitaiko, nes jų pareiga įsitikinti, kad į šalį nepateks nieko pavojingo ar draudžiamo. Kelio užtvarai padeda įveikti šį uždavinį, nes, kai jie nuleisti, transporto priemonės negali pravažiuoti, turi sustoti, pateikti dokumentus, leisti patikrinti automobilį, bagažą taip pat. Patikrinimai vyksta dėl kontrabandininkų, teoristų, pabėgėlių ir kitų grėsmių. Siekiama padaryti viską, kas muitinės jėgoms, kad šalis liktų saugi.

Vykdami į užsienį visada turite pasidomėti, ar ta šalis leidžia įsivežti vieną ar kitą produktą. Pavyzdžiui, įvežamo alkoholio kiekis į kitas šalis yra labai ribotas. Galima vežti tik tiek, kiek reikia savoms reikmėms, o ne pardavimams. Pardavimams reikia daug daugiau dokumentų, licencijų, o vežantis mažą kiekį, pavyzdžiui tris butelius, niekas nieko nesakys, nes tai leistinas vežti kiekis. Ketinant aplankyti daugiau žmonių, trys buteliai nėra daug, kai ketinama juos palikti lauktuvių ar suvartoti, jei susirenka didelė kompanija. Taigi, kelio užtvarai pakeliami tiems, kas paiso taisyklių. Žinoma, muitinė dirba kiaurą parą. Darbuotojai dirba pamainomis, tad visada muitinėje dirbama atidžiai, o svarbiausia – sąžiningai. Muitinės darbuotojai absoliučiai netoleruoja kyšių siūlymo, tad veždami ką nors nelegalaus nesitikėkite, kad pinigai jums padės tą nelegalų objektą pravežti. Muitinės darbuotojai yra aukštos moralės žmonės ir dirba paisydami visų reglamentų. Siūlydami kyšį prisidarysite tik dar daugiau nemalonumų. Ir kam to reikia? Niekam, nes taip turėsite oficialų raštą savo byloje, tapsite pažįstamas ne tik muitinei , bet ir policijos pareigūnams. Be to, galite būti deportuotas atgal iš kur atkeliavote ir nebūti iš viso įleistas į šalį. Maža to, gausite bausemę, administracinę, arba kalėjimo įstaigoje „pasisvečiuoti“.

Muitininko darbas yra ne tik atsakingas, bet ir pavojingas, todėl muitinėje yra ginkluotų žmonių bei specialiai tarnybai apmokytų, išdresiruotų šunų, su kuriais jūs tikrai nenorėtumėte susidurti akis į akį, nes jie idealiai klauso savo partnerių (muitinės darbuotojų) duotų komandų. Kelio užtvarai gali būti pakelti tik tada, jei sėkmingai bus praeita patikra. Šunų pagalba transporto priemonės yra tikrinamos dėl neleistinų medžiagų: cigarečių, narktikų ir t. t. Šunis kartais bandoma apgauti talpinant neleistinas medžiagas į kavą, kad šunys neužuostų, tačiau muitininkai turi savų metodų aptikti neleistinas medžiagas ir tokiu atveju. Daug metų muitinėje dirbantys darbuotojai žino kur kas daugiau nei tai, kaip kelio užtvarai saugo valstybę. Jie žino daugybę „triukų“, kuriuos nedori žmonės jau yra išbandę. Todėl muitininkai žino ko ir kokiose vietose ieškoti.

Panašūs kelio užtvarai naudojami ir valstybės viduje, o ne tik valstybės ribose. Kelio užtvarai praverčia saugant įvairias privačias teritorijas, mokamas transporto stovėjimo aikšteles ir pan. Pamatę tokius kelio užtvarus gyventojai visai nėra nustebę, nes yra pripratę prie drausmės, patikrinimų ir to, kad įvairios įmonės registruoa savo lankytojus. Tai natūralu, nes saugumu pasirūpinti privalu visada, tiek valstybės mastu, tiek įmonės, tiek ir daugiabučio aikštelėje ar orouosto mokomoje aikštelėje. Problemų tai tikrai nesudaro, nes gyventojai nori jausti, kad yra ir patys saugūs, ir jų nekilnojamasis turtas.