Kaip pripratinti šunį prie pavadėlio?Neveltui yra posakis, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas. Būtent šunis žmonės dažniausiai pasirenka auginti, kadangi tai patys ištikimiausi ir vieni mieliausių naminių gyvūnų iš visų. Tiesa, tam, jog Jūsų šuo būtų draugiškas, reikia jį nemažai auklėti. Gyvūnui pirmiausia bus reikalingi flexi pavadėliai, arba kurie nors kiti. Vienas sunkiausių darbų bus išmokyti savo augintinį paklusniai žingsniuoti šalia Jūsų su pavadėliu. Taigi, pirmiausia pažiūrėkite, kokie šiuo metu yra parduodami flexi pavadėliai ir kuo greičiau įsigykite vieną iš jų.

Jei tikitės, kad Jūsų šuo puikiai kontroliuos save, vaikščiodamas su pavadėliu, pasiruoškite visai tai kontrolei jau iš anksto namuose. Neskubėkite, ramiai parodykite pavadėlį šuniui jau namuose, kad jis suprastų, kas dabar bus. Greičiausiai šuo apsidžiaugs, nes supras, kad jau laikas eiti į lauką. Jei jau namuose, pamatęs pavadėlį, šuo ima muistytis, vyniotis aplink kojas, šokinėti ir nekantrauti, pirmiausia reikia jį apraminti ir tik tada išsiruošti į lauką. Kadangi kontrolė turi būti nuo pat pradžių. Į lauką eikite tik tada, kai šuo jau nurims ir sudėjęs visas keturias letenas ant grindų kantriai lauks, kol išvesite jį į lauką. Tada vėl parodykite jam pavadėlį, jei jis vėl neramus – reikės vėl laukti. Ir tokius veiksmus reikės kartoti tol, kol šuo nurims. Pamatysite, jog su kiekviena diena Jums ir šuniui taps vis lengviau. Šunys yra ne kvaili padarai, todėl greitai supras visą sistemą. O tiksliau tai, kad neverta ilgai šokinėti ir muistytis, jei nori kuo greičiau išeiti į lauką.

Kitas puikus treniravimosi būdas, tai šuns tramdymas tuo atveju, kai jis dar gerai nemoka gerai vaikščioti su pavadėliu. Pavyzdžiui, jei Jūsų šuo kurį laiką vaikštinėja kaip ir normaliai, bet nei iš šio nei iš to trukteli už pavadžio – reikia sustoti ir šiek tiek palaukti, niekur neiti. Kai augintinis atsisuka į Jus ir tampa ramus, galite jam duoti kokį nors jo mėgstamą skanėstą ir tada jau eikite toliau pasivaikščioti. Po kelių dienų ar savaičių ( tai priklauso nuo individualaus gyvūno charakterio) pamatysite, kad tokių sustojimų ryškiai sumažės, o gal net ir visai išnyks.

Jei šunelis dar yra labai jaunas ir visiškai nenori klausyti ir ramiai eiti su pavadėliu, geriausias būdas jį išmokyti drausmės yra duodant jam kokį nors skanėstą. Kas keletą minučių duokite savo augintiniui po skanėstą ir pagirkite jį. Tuo pačiu paprašykite šuns sustoti arba atsisėsti. Jei jis Jūsų paklauso – duokite dar vieną skanėstą. Su kiekviena diena galite pradėti mažinti skanėstų skaičių, tam, kad šuniui jie taptų labiau išskirtiniais. Juk kuo rečiau gaus – tuo gal labiau ir vertins.

Tam, kad galėtumėte lengviau išmokyti savo šunį vaikščioti su pavadėliu, Jums reikė turėti ir reikiamą tam įrangą. Tai yra flexi pavadėliai, arba kokie nors kitokie Jums ir Jūsų augintiniui patogūs pavadėliai. Didesniems šunims dar reikia turėti ir antsnukius. Jums tikrai nereikia dėl nieko nerimauti, ne, jei mokysite tinkamo elgesio savo augintinį nuo pat mažens, Jums tikrai su laiku viskas pavyks. Dar nelabai teko girdėti kažką apie tai, kad per visą šuns gyvenimą nepavyko jo nieko išmokinti. Juk taip nebūna. Jei tik turėsite valios, laiko ir noro – visada bus puiki ir greita galimybė išmokyti savo šunį ne tik deramai vaikštinėti su pavadėliu, bet ir kitų gudrybių.