Veido kremas – tai prekė, kurią naudoja kone kiekviena moteris. Vienos yra reikalingas kremas sausai odai, kitoms – riebiai. Visa tai priklauso nuo moters odos tipo. Tačiau koks nors kokybiškas kremas sausai odai puikiai pasitarnauja ir kitais atvejais, pavyzdžiui, nudegus saulėje. Apie įvairius veido kremus, bei jų istorija, būtent dabar ir kviečiame paskaityti šiame straipsnyje.

Žmonės veido kremus naudoja jau tūkstančius metų. Kiekviena civilizacija turėjo savo požiūrį. Visais amžiais kremų gamybai pirmenybė buvo teikiama natūralioms medžiagoms. Per amžius buvo populiarūs tokie natūralūs ingredientai, kaip avokadas, gyvuliniai riebalai, rožių kremas odaivanduo, vynas, palmių aliejus, alyvuogių aliejus ir įvairūs eteriniai aliejai. Pavyzdžiui, žydų herojė Estera ir Egipto karalienė Kleopatra buvo abi žinomos, kaip įvairių aliejų naudotojos, tam, kad būtų pagražinama ir jauninama jų oda. Prasidėjus pramonės revoliucijai, atsirado ir įvairiausių priemaišų, bei daugiau mineralinės, o ne natūralios kosmetikos. Naujausi pokyčiai tarsi sujungė gamtą su žmogaus rankomis. Daugelis tinkamai pagamintų kremų dabar stiprina odą su vitaminais, mineralais ir hidroksininėm rūgštim.

Kiekvienas odos tipas turi būti drėkinamas dėl trijų priežasčių. Visų pirma, taip yra papildomas vandens kiekis odoje ir neleidžiama jai garuoti. Antra, taip oda yra apsaugoma nuo išsausėjimo ir šerpetojimo. Trečia, drėkinimas padeda odai stabdyti raukšlių atsiradimą, senėjimą. Įvairių tipų oda gali turėti skirtingas problemas, todėl veido kremą reikia rinktis grynai pagal savo veido odos tipą. Norėdami sužinoti, kokia yra Jūsų odą – perbraukite savo veidą servetėle, kai tik atsikelsite iš ryto.

1)      Normali oda. Servetėle išlieka sausa ir švari. Oda yra elastinga, minkšta. Tokiai odai reikia minimalios priežiūros.

2)      Sausa oda. Audinys yra švarus, tačiau veidas yra akivaizdžiai sausas ir jį net gi gali niežtėti po šio patikrinimo. Tokios odos gydymas turi prasidėti anksti, kadangi ji yra linkusi greičiau susiraukšlėti.

3)      Riebi oda. Pastebėsite ant servetėlės riebalų žymes. Paprastai tai daugiau yra randami ant kaktos, skruostų ir nosies. Ši oda probleminė, kadangi turi polinkį į spuogus. Ji atrodo blizgi ir riebaluota. Kartais jai trūksta lygumo ir yra didesnių porų. Tačiau raukšlių nelabai matyti.

4)      Mišri oda. Nosis, smakras ir kakta gali būti riebesni, tačiau skruostai – sausi. Tai labiausiai paplitęs odos tipas ir jam reikia didesnės priežiūros. Tokiai odai gali prireikti skirtingų kremų produktų ir priežiūros metodų.

5)      Jautri oda. Ją tiesiog sudirgino servetėlė. Tokia oda yra sausa, trapi ir linkusi turėti dėmių. Ji reikalauja aukščiausio lygio priežiūros.

 

Jeigu žmonės mokės tinkamai pasirinkti ir naudotis kremais – tai jie tikrai išvengs daugelio odos problemų, kurios dažniausiai kyla dėl supratimo stokos. Didžiausia laida, kurią daugelis daro tai visam kūnui naudoja vieną kremą. Puiku, jie tai kūno losjonas, tačiau, jei kalbame apie kremus – jie turi būti skirti ir naudojami skirtingoms kūno vietoms. Reikėtų išskirti tris pagrindines vietas – kūno, akių ir veido tepimas kremu. Rinkitės tokius produktus, kurie neužkemša porų ir nesuteikia progos atsirasti spuogams. Veido oda yra pernelyg švelni ir dažnai jautri, todėl viso kūno losjonas visgi gali jai netikti. Aplink akis – oda yra dar plonesnė ir jautresnė. Jums būtinai reikia turėti atskirą kremą paakiams Šie kremai paprastai puikiai pristabdo senėjimą. Juk pirmosios raukšlės neretai ima matytis būtent aplink akis. Rūpinkitės savo oda, jeigu norite dar ilgai išlikti gražūs.