Kūdikio maitinimui skirtas pientraukis – tai viena iš tų prekių, kai tėveliai nežino, ar ją pirkti iš anksto, ar ne. Ne visus kūdikius pavyksta maitinti savo pienu ir ne visada situacija yra tokia, kad pientraukis tikrai bus panaudotas, todėl tokius pirkinius reikia nukelti tik į tą metą, pietraukiskai gims pats vaikas. Nors visi tėvai yra labai rūpestingi ir nori daug ką kūdikiui supirkti jau prieš jo gimimą, tai ne visada yra protingas žingsnis. Geriau jau dalį prekių susipirkti prieš vaiko gimimą, o kitą dalį (kai tiksliai nežinome, ko vaikui reikės) – tik po jo gimimo. Persistengti per daug nereikia, o tokius pirkinius reikia pirkti irgi apgalvotai. Jeigu pientraukis bus perkamas pirmą kartą – mes Jums siūlome pasinaudoti štai šiais patarimais.

Prieš įsigyjant pientraukį, reikia atsakyti sau į labai daug klausimų. Daugelis krūtimi maitinančių moterų teigia, kad tokia prekė, kaip pientraukis, yra lygiai tokia pati svarbi, kaip ir automobilinė kėdutė, ar vystyklai. Nesvarbu, ar pientraukis Jums yra reikalingas dėl to, kad norite anksčiau sugrįžti į darbą, ar tiesiog norite šiek tiek daugiau pailsėti nuo tikrojo maitinimo krūtimi, žinokite, kad pientraukių yra pačių įvairiausių ir Jūs turite daug lankstumo, kai tik norite tai nusipirkti.

Kaip dažnai Jūs ketinate naudotis pientraukiu?

Jeigu Jūs būnate toliau nuo savo kūdikio tik retkarčiais, o daugiau vis tiek maitinate pačios krūtimi – tikėtina, kad pientraukis bus retai naudojamas. Tokiu atveju Jums gali labai praversti paprastas, rankinis pientraukis. Pienas čia yra traukiamas paprastu rankiniu būdu, pumpuojant tokią paprastą pompą. Tačiau, jeigu dirbate ir nuo kūdikio atsitraukiate bent jau po kelias valandas per dieną – tada geriau jau pravers elektrinis pientraukis. Neskubėkite pirkti pientraukio, kol kūdikis dar negimę, jeigu dar net tiksliai nežinote savo planų.

Paprastai visas pieno traukimo procesas trunka apie 10-15 minučių. Jeigu itin skubate, geriau jau įsigykite elektrinį pientraukį, kuris gali suteikti galimybę vienu metu traukti pieną iš abiejų krūtų. Tai padeda gerai stimuliuoti pieno gamybą ir sumažina visą traukimo procesą tiesiog perpus.

Pientraukis gali būti nuperkamas kone visur – didesniuose prekybos centruose, vaistinėse ir specializuotuose, kūdikiams skirtų prekių, parduotuvėse. Logiška, kad elektriniai pientraukiai kainuoja tikrai daugiau, nei rankiniai. Taip yra todėl, kad jie suteikia žymiai didesnį patogumą. Tačiau geriau jau tokių prekių nesiskolinti ir nepirkti dėvėtų. Kadangi visada yra, nors ir nedidelė, tačiau užsiteršimo rizika. Tačiau kai kur yra skatinama ir tokia paslauga, kaip pientraukių nuoma iš kokios nors ligoninės, arba medicinos tiekimo saugyklos. Šis atvejis labai padeda ir tada, kai, pavyzdžiui, vaikas guli inkubatoriuje, ir Jūs nebūnate ištisai šalia jo.

Kai ateina metas pirkti elektrinį pientraukį, reikia labai gerai apgalvoti ir žinoti, ar bus Jums patogus, ar ne. Juk tai, kas patogu vienai moteriai, kitai gali būti ir visiškai nepatogu. Juk pientraukius reikės nuolat išardyti ir valyti, todėl jie turi būti itin patogūs ir nesunkiai surinkinėjami atgal. Reikia atsižvelgti net ir į tokius dalykus, kaip triukšmo lygis. Tikrai nebus smagu, jei elektrinis pientraukis dirbs gana garsiai. Taip pat yra labai svarbu, kad elektrinis pientraukis būtų patogiai kontroliuojamas, valdomas. Kitaip sakant, kad Jūs galėtumėte reguliuoti siurbimo ir jo greičio laipsnį. Jeigu tiksliai nežinote, kokias funkcijas turi Jūsų perkamas pientraukis – pasiklauskite vaistininkės.