vidaus durysGražios durys – tai vienas svarbiausių kiekvienų namų akcentų, kuris gali visiškai pakeisti visą pastato interjerą. Kai yra pasirenkamos vidaus durys namuose, reikia atsižvelgti į daugelį dalykų: į stilių, medžiagos pasirinkimą, kainą, garsines savybes ir kita.

Be abejones, vidaus durys turi būti derinamos prie jau esamo namų interjero. Galima bandyti ir sumaišyti ir šiek tiek pakeisti stilius, tačiau persistengti nereikėtų, nes galutinis vaizdas gali būti visiškai neestetiškas. Pabandykite išlaikyti bent jau kažkiek vienodų interjero elementų (pavyzdžiui, raštus arba medžiagos spalvos). Labai svarbu yra atkreipti dėmesį į pačio kambario dydį. Pavyzdžiui, pasirinkę masyvias duris, galite sugadinti mažo kambario vaizdą. Tokie kambariai gali atrodyti apkrauti ir dar mažesni, nei yra iš tiesų.

Taip pat reikia atidžiai nuspręsti, kurioje pusėje norėsime, kad būtų durų vyriai ir rankena ir, ar durys atsidarys į vidų, ar į išorę. Dar vienas svarbus žingsnis – durų rėmo pasirinkimas. Blogas rėminimas gali sugadinti pačias duris ir brangiai atsipirkti ateityje. Statydamiesi duris namuose, verčiau nesiimkite šio darbo patys, o pasisamdykite profesionalą. Būtinai pasidomėkite pardavėjų, koks yra durų garso pralaidumas. Sutikite tikrai ne visada smagu klausytis kaimynų pokalbių laiptinėje.

Pats svarbiausias dalykas, kurį reikia nuspręsti, prieš renkantis vidaus duris – tai medžiagos pasirinkimas. Būtent nuo to priklauso visi būsimi durų privalumai. Daugelis yra įpratę rinktis medžio masyvo duris, nes tai suteikia ir lanksčių kainų pasirinkimą (kaina priklauso nuo medžio rūšies). Geriausia yra rinktis kietąją medieną (juodalksnį, vyšnią, pušį, klevą ar raudonmedį). Tokios durys daugiau yra naudojamos eksterjere, tačiau tinka ir namo viduje. Tačiau atminkite, kad medžio masyvas, esant drėgmei ar keičiantis temperatūrai, gali pradėti trauktis, todėl šios vidaus durys netinka vonios kambariuose ar virtuvėse.

Kiti asmenys neretai renkasi faneruotas duris, nes jos nesideformuoja ir yra nebrangios. Taip pat galima rinktis duris iš faneros, kurių vidus yra pripildomas medienos plaušų mišinio. Jos nėra tokios brangios, kaip medžio masyvo durys, tačiau suteikia puikias garsų izoliacijos savybes ir atsparumą įvairiai temperatūrai.