Lauko durys – tai ta prekė, kuria statantis naują namą, arba perkant seną – pirmiausia reikės pasirūpinti. Juk be lauko durų mes tiesiog negalėtume gyventi. Jos ne tik suteikia gražų vaizdą namams, tačiau ir apsaugo nuo skersvėjo, šalčio ir visų potencialių vagių. Dabar lauko open doorsdurys yra gaminamos tikrai įvairios, tačiau tam, kad vėliau Jums nebūtų reikalingas durų remontas – turite labai gerai apsispręsti. Žinoma, durų remontas, priklausomai nuo gedimo, gali būti tikrai greitai atliktas, tačiau geriau jau iš karto įsigyti puikias duris.

Lauko durys apsaugo nuo vėjo, saulės, lietaus ir sniego. Jų dėka žiemą mums būna šilta, o vasarą – vėsiau. Be viso to, visos lauko durys sulaiko iš lauko, ar laiptinės sklindantį triukšmą ir sukuria puikią, jaukią ir natūralią namų aplinką. Tačiau svarbiausia jų funkcija yra apsaugoti Jus nuo nusikaltėlių, bei gražiai priimti visus Jūsų svečius ir namiškius. Kai ateina metas pasirinkti naujas lauko duris, Jums reikia atsakyti sau bent į šiuos klausimus:

  1. Kurioje namo vietoje bus statomos lauko durys?
  2. Ar statysite jas naujai, ar naujosios tiesiog pakeis senąsias?
  3. Koki tipo durys Jums atrodo geriausios?
  4. Kokio dydžio durų reikės? (jeigu vis dar yra senos – išmatavimus galite atlikti tiesiog pagal jas.
  5. Ar durys bus dažno naudojimo, tai yra, ar jos bus pagrindinės namo durys?
  6. Ar norite paprastai atidaromų, ar stumdomų durų?
  7. Kokius oro elementus turės atlaikyti Jūsų lauko durys?
  8. Kiek priežiūros Jūs galėsite joms skirti?

Įvairios durys egzistuoja jau daugiau kaip tūkstančius metų. Visos durys visais laikais atliko tik vieną funkciją – tai buvo ir yra būdas, kaip atsiriboti nuo visų pašalinių asmenų, vagių, bei apsaugoti visą savo turtą. Jų dėka taip pat buvo apsisaugojama ir nuo nepalankių oro sąlygų. Pavyzdžiui, senovės egiptiečiai naudojo medines duris, sirai – duris iš akmens, na o štai italai viduramžiais visiems pademonstravo net ir bronzines duris. Tuo metu visuomenėje labiau rūpėjo meno reikalai ir grožis, o ne saugumas. Tiksliau visi meno dalykai buvo žymiai labiau akcentuojami. Būtent nuo tada ir išaugo visų dekoratyvinių durų populiarumas.

Lauko durys yra reikalingos visiems pastatams, tačiau jų projektas ir kokybė taip pat priklauso ir nuo to, kur durys bus pastatytos ir kaip jos bus naudojamos. Kai renkatės lauko duris, Jums reikia labai gerai pagalvoti, ko Jūs patys norite iš jų. Juk tikriausiai suprantate, kad kokios nors plieninės, ar šarvuotos Jūsų namams suteiks daugiau saugumo. Tokios durys paprastai netgi turi tokias funkcijas, kaip apsauga nuo ugnies. Kaip ten bebūtų, daug kas vis tiek renkasi dekoratyvines duris, kadangi nori, kad jų namai atrodytų kuo puikiausiai. Nesvarbu, ar dekoratyvinės durys būna rankų darbo, ar ne, tačiau jas galima tikrai laisvai pasirinkti iš plataus asortimento, tiek stiliais, tiek spalvomis. Dizainas gali būti modernus, tradicinis, šiuolaikinis ir dar kitoks. Pačios durys gali būti neišbaigtos. Tačiau jas galima ir tamsinti, arba nudažyti kokia nors sau norimą ir derinčia prie namų, spalva. Dažniausiai tokios durys yra pasirenkamos iš ąžuolo, riešuto, raudonmedžio, , vyšnios, klevo, arba pušies. Galite pasirinkti ir lauko duris su stiklo dekoracijomis. Tai viena populiariausių ir gražiausių dekoracijų iš visų. Taigi tarp pasirinkimų gali būti ir vitražas, matinis stiklas ir t.t.