segtuvaiŠiuo metu mokyklinių prekių vaikams asortimentas yra toks didelis, kad rasti tikrai reikiamas, aukštos kokybės ir malonias vaikams prekes, gali būti labai sunku. Ne visos gražios prekės garantuoja ilgesnį tarnavimo laiką, todėl rinktis reikia labai atidžiai.

Svarbiausia, kad visos mokyklinės prekės (kuprinės, rašymo priemonės, segtuvai, popierius, sąsiuviniai ir kita) būtų patikimo gamintojo. Žinomas gamintojo ženklas garantuoja prekių kokybiškumą. Jei nesate tikri, kokios mokyklinės prekės yra kokybiškos – paskaitykite atsiliepimus internete. Geras gamintojas visada prekes tinkamai išbandys prieš jas nugabenant į parduotuvių lentynas.

Jūs taip pat turite teisę bent jau dalinai patikrinti patys mokyklines prekes: pavyzdžiui, patikrinkite kuprinės rankenas, siūles, užtrauktukus ir kita. Biuro prekės: popierius, segtuvai, sąsiuviniai taip pat turi būti kokybiški ir be jokio broko, todėl pirkdami gerai apžiūrėkite. Greičiausiai daugelis sutinka, kad svarbiausia vis dėlto yra išrinkti kokybišką kuprinę vaikui. Yra pastebėta, kad šiais laikais vaikai nešioja labai sunkias kuprines. Tai gali labai rimtai pažeisti jų stuburą, nes vaikai dar tik auga. Kad tokių problemų nekiltų, pirmiausia atminkite, kad kuprinės svoris neturėtų sudaryti daugiau nei dešimt procentų vaiko svorio. Taip pat reikėtų pirkti kuprines su plačiomis ir paminkštintomis petnešomis. Taip pat būtų gerai, jei kuprinės nugara taip pat būtų paminkštinta – taip vaikui nespaus nugaros knygos kietu viršeliu.

Venkite pirkti dideles kuprines, nes kuo ji bus didesnė – tuo kils didesnis poreikis į ja visko susidėti. Padėkite vaikui tinkamai ir vienodai sureguliuoti petnešų dirželius – tai apsaugos nuo peties skausmo. Ne tik tėvai, bet ir mokytojai turėtų skatinti vaikus, kad jie knygas galėtų laikyti mokykloje – kuo daugiau knygų paliksite, tuo mažiau reikės nešiotis.

Būtina ne tik išrinkti tinkamą kuprinę, bet ir skatinti vaiką ir padėti jam ja naudotis tinkamai. Pasakykite vaikui, kad nereikia ignoruoti skausmo, jei kuprinė ima veržti ar jaučiamas per didelis svoris. Jei didelių svorių išvengti neįmanoma – pamokinkite vaikus atlikti specialius nugaros mankštos pratimus.