InhaliatoriusInhaliatorius – tai prietaisas, kuris yra skirtas įkvėpti vaistams. Inhaliatoriai yra pagrindinė priemonė, gydant astmą. Inhaliatorių gali būti labai skirtingų, todėl Jums išsirinkti jį turėtų padėti Jūsų gydytojas arba vaistininkas, nes beveik kiekviena vaistinė tikrai parduoda šiuos kvėpavimo prietaisus, tereikia turėti receptą.

Inhaliatoriaus viduje yra vaistai, kurie, kai mes kvėpuojame, nukeliauja tiesiai į kvėpavimo takus. Tai reiškia, kad pačio preparato Jums reikia naudoti mažesnį kiekį, nei, pavyzdžiui, geriamus vaistus. Vaistai yra apdorojami plaučiuose, tačiau patenka ir į kitas kūno dalis.

Inhaliatoriai gali būti skirtingų rūšių ir pavadinimų, todėl reikėtų nešiotis jį kartu su savimi visados arba įsiminti modelį tiems atvejais, kai, pavyzdžiui, Jūsų gydytojas atostogauja ir kiti medikai neturi Jūsų duomenų.

Specialus inhaliatorius gali būti naudojamas nebūtinai, sergant astma, bet ir, esant tokiems simptomams, kaip sunkus atsikosėjimas, bronchitas ir kiti, nes pritaikius specialius vaistus – inhaliatorius išplės Jūsų bronchus ir atpalaiduos kvėpavimo takų raumenis. Tokie inhaliatoriai yra malšinantys skausmą ir ligos simptomus.

Du pagrindiniai pirmosios pagalbos vaistai yra salbutamolis ir terbutalinas. Šie preparatai gali būti pagaminti skirtingų gamintojų. Inhaliatoriai su šiais vaistais paprastai yra mėlynos spalvos. Jei jaučiate kvėpavimo sunkumus, ar vartojate kokius nors vaistus nuo skausmo tris kartus arba daugiau per savaitę – verta apsilankyti pas gydytoją ir aptarti inhaliatoriaus įsigijimo galimybes.

Kontroliuojantys (prevenciniai) inhaliatoriai paprastai yra naudojami su steroidiniais vaistais. Jie yra skirti stabdyti besivystančius ligų simptomus. Steroidai mažina kvėpavimo takų uždegimą. Paprastai tokie inhaliatoriai yra naudojami du kartus per dieną. Prireikia maždaug 7-14 dienų, iki kol medikamentai suteiks poveikį. Tačiau, jei Jūs jau naudojate reguliarųjį inhaliatorių, šio nereikės naudoti dažnai, o gal ir visiškai. Pagrindiniai steroidinių inhaliatorių naudojami vaistai yra: beklometazonas, modulitas, budezonidas, ciklezonidas, flutikazonas ir mometazonas.

Taip pat galima įsigyti ir ilgo poveikio bronchus plečiančius inhaliatorius. Šie veikia panašiai, kaip ir malšinantys, tačiau jų poveikis yra netrumpalaikis, o trunka iki 12 valandų po kiekvieno naudojimo. Pagrindiniai vaistai, naudojami su šiais inhaliatoriais, yra salmeterolis ir formoterolis. Šiuos inhaliatorius galima naudoti kartu su prevenciniais, ypač, jei pastarieji nesuteikia reikiamo efekto naudojami vieni.