Jei domina paskolos, turite tai žinoti

Kartais atrodo, kad gyvenime viskas sukasi apie pinigus. Jie tarsi ašis, traukos centras, magnetas. Būna finansinių pakilimų ir nuosmukių. Būna periodų, kai intensyviai taupoma. O kartais imama ir išlaidaujama. O ką daryti, jeigu finansiniai reikalai stringa ir kaip realiausias sprendimas atrodo paskolos? Tokiu atveju svarbu gerai apsvarstyti, ar finansinio pastiprinimo iš tiesų reikia. O jei reikia, tai koks pinigų kiekis būtų optimalus?

Mažai, daug, optimalu

Tikriausiai nusistebėjote ir norite klausti, ką šioje vietoje reiškia „optimalu“. Juk pinigų niekada nebus per daug, tai tas „optimalus kiekis“ atrodo „nei į tvorą, nei į mietą“. Žinoma, smagu gauti solidų atlyginimą ir turėti santaupų. Tačiau kreditai yra specifinis reiškinys, kurį reikėtų vertinti kitaip – tai ne atlyginimas. Kai skolinamasi, ne visada „daugiau“ = „geriau“. Puikus pavyzdys – palūkanos. Sakykim, bendrovėje A siūloma suma yra 300 Eur su 10 proc. palūkanomis, o įmonėje B – 500 su 9 proc. palūkanomis. Antras variantas iš pirmo žvilgsnio atrodo patrauklesnis. Juk palūkanos vienu procentu mažesnės. Bet ar pritrūkę 280 Eur imsite tą didesnę sumą? Toks sprendimas būtų kiek abejotinas. Kodėl? Nes pasiskolinus 300 su 10 proc. palūkanomis grąžintina suma yra 330 Eur. O 500 su 9 proc. palūkanomis – 545 Eur. Taigi, pirmuoju atveju skirtumas tarp pasiskolinto ir grąžintino pinigų kiekio yra 30 Eur. Antruoju – 45.

Daugelis sutiks, jog paskolos yra priemonė, pasitelkiama patekus į keblią padėtį. Kita vertus, kreditai imami ir norint įsigyti kokį nors daiktą. Net ir tokį, kuris tuo metu nėra būtinas. Štai galbūt turite seną automobilį ir rezgate planus, kaip nusipirkti naujesnį. Kiekvieno asmeninis reikalas spręsti, ar daiktas vertas skolinimosi, tačiau kai kada geriau patiems sutaupyti. Juk turint naujausio modelio telefoną nebūtų protinga imti kredito ir vykti parduotuvėn įsigyti dar naujesnio flagmano, tiesa?

Jeigu domina paskolos, svarbu žinoti, kad tokio finansinio pastiprinimo reikia ne per mažo, ne per didelio, o optimalaus. Atminkite, kad paskolos – tai finansinė atsakomybė.