ekologiskas muilasYra pastebėta, kad prie visų naujai atsiradusių ekologiškų produktų atsirado ir sąvoka ekologiškas muilas. Šis produktas neretai naudoja tokias gamybines žaliavas, kaip visų rūšių alyvuogių aliejus, palmių aliejus, kokosų aliejus, kakavos sviestas.

Ekologiškas muilas neturi pesticidų, herbicidų ir sintetinių trąšų ir yra pagamintas tik iš sertifikuotų ekologiškų aliejų.

Visi tikri muilai yra pagaminti iš gyvulinių riebalų ir/arba augalinių aliejų arba sviesto, kurie reaguoja į stiprias chemines bazes. Paprastai į šarmą arba natrio hidroksidą. Šios reakcijos rezultatas yra trijų pirminių medžiagų gamyba: natrio druskos (kurią mes vadiname muilu), glicerino (kuris minkština ir maitina odą) ir papildomo vandens kiekio. Kiekvieną kartą, kai yra gaminamas ekologiškas muilas, galima rinktis pačius įvairiausius riebalų ir/arba aliejų derinius. Visa tai turi būti gaminama pagal atitinkamas formules. Dažniausiai naudojami aliejai dabar yra alyvuogių, palmių, kokosų, sojų, ricinos, kartais migdolų, makadamijos, kanapių. Taip pat yra naudojamas augalinis sviestas iš taukmedžio, kakavos arba mangų sviestas.

Tam, kad muilas būtų laikomas ekologišku, daugelis gamintojų turėjo keisti savo gamybos formules, mažinant egzotinių vaisių aliejus ir rinktis aukštesnio lygio užpildus. Daugelis gamintojų, nors ir pavadina muilą ekologišku, tačiau į jį prideda tik 25-35 procentus gryno, ekologiško, aukščiausios kokybės aliejaus. Tikras ekologiškas muilas mažiau putoja, greičiau tirpsta vandenyje, tačiau kartais gali net labiau džiovinti Jūsų odą. Todėl rinktis reikia labai atidžiai ir atsižvelgiant į savo odos tipą.

 

Ekologiško muilo suteikiami privalumai

Ekologiški muilai paprastai nėra testuojami su gyvūnais. Jie odai suteikia lengvumą ir nuramina įvairias alergines reakcijas, pavyzdžiui, panaikina spuogus ir inkštirus. Natūralūs ir ekologiški muilai dažniausiai nesuteikia sausumo pojūčio, ką galite tikrai pajusti su paprastais muilais. Kadangi gamybai yra naudojamos tik natūralios medžiagos, Jūs nepalaikysite cheminių bendrovių ir „GMO“ ūkininkų. Investicija į ekologiškus produktus, tai reiškia toksinų atsisakymą ir geresnę, bei sveikesnę odą. Nusiprausus su tokias muilais, Jūs pajusite švaros ir drėgmės pojūtį. Jūs jausite ramybę, kad darote gerą darbą sau ir savo šeimos narių sveikatai. Sumažindami toksinus, pagerinsite savo bendrą gyvenamąją aplinką.