Įmonės steigimas: svarbiausi žingsniai įmonės įkūrimo link

Nuo verslo idėjos iki įmonės įkūrimo, atidarymo ir pirmojo pelno – ilgas darbų etapas. Dažnai pirmą kartą susidūrusiems su verslo kūrimu reikalinga profesionali pagalba steigiant įmonę, konsultacijos ir patarimai kaip susitvarkyti su visu „popierizmu“. Todėl trumpai pereisime kelis pagrindinius steigimo etapus, kad žinotumėte nuo ko pradėti.

Pavadinimo pasirinkimas. Svarbus etapas, nuo kurio iš dalies priklauso ir įmonės sėkmė. Vardas turi atspindėti veiklą arba idėją, pasirinktas atsižvelgiant į tikslinę auditoriją (jaunimui reikalingas įsimenamumas ir šmaikštumas, tuo tarpu vyresni klientai yra konservatyvesni). Žinoma, reikia nepamiršti ir plėtros galimybių, jei ateityje numatoma plėstis į užsienio rinkas, reikėtų išrinkti įmonės vardą ar prekinį ženklą, kuris bus suprantamas ir toje užsienio šalyje.

Įmonės steigimo dokumentų pasirašymas. Pasitelkus įmonių steigimu užsiimančias įmones, suteikiama pagalba steigiant įmonę, paruošiami visi dokumentai, sudaromos sutartys, steigimo aktai ir pan. – būtent tai, ko reikia pradėti veiklą. Žinoma, pasitelkus informaciją internete, galima viską pasiruošti patiems, tačiau pirmą žingsnį verčiau atlikti be klaidų, su profesionalų pagalba. Susitvarkius steigimo dokumentus, paruošus aktus, tereikia atidaryti kaupiamąją sąskaitą banke ir įnešti įstatinį kapitalą. Įstatinis kapitalas yra priešpaskutinis žingsnis, užtikrinantis, jog žingsnio atgal nėra. Tuomet steigimo dokumentai turi būti patvirtinti pas notarą ir registruoti Registrų centre. Turint įmonės steigimo dokumentus, jau galima atidaryti banko sąskaitą, išsiimti antspaudą ir oficialiai pradėti veiklą.

Buhalterinės paslaugos. Žinoma, pradėti veiklą be buhalterio yra beveik neįmanoma, nes buhalterinė apskaita yra svarbus įmonės veiklos elementas, užtikrinantis sklandų darbą ir sėkmingą veiklą. Tačiau pradėjus veiklą nuosavo buhalterio samdyti neišeina, nes apyvartos ir buhalterinių dokumentų kiekis nėra toks, kad užtektų pilnai ar net pusei darbo dienai. Išeitis – profesionalūs buhalteriai iš buhalterinės apskaitos įmonės. Sudaryta sutartis garantuoja, jog darbai bus atlikti, buhalterija sutvarkyta, o augant verslo tempams, atitinkamai prisitaikys ir buhalterija.

Pirmieji žingsniai visuomet yra svarbiausi, sudėliojantys viską į vietas ir užtikrinantys,  kad įmonės veikla prasidės sklandžiai. Todėl nereikia bijoti ieškoti profesionalios pagalbos.