ikeaIKEA prekių asortimentas įvairus keliais aspektais. Pirma – funkcija: čia rasite viską, ko reikia apstatyti namams: nuo augalų iki svetainės baldų, nuo žaislų iki visiškai įrengtos virtuvės. Toliau – stilius ir asortimento suderinamumas (gausus ir pagal funkcijų, ir pagal stilių įvairovę). IKEA stengiasi suderinti gražų dizainą ir funkcionalumą su aukšta kokybe ir dar užtikrinti prieinamą kainą.

KAINA. Savo prekes IKEA pradeda kurti nuo kainos pirmiausia nustatant, kokia ji bus jų parduotuvėse. Pagaminti brangius ir puikius baldus nėra sudėtinga, bet pagaminti gražius, tvirtus baldus už žemą kainą jau nėra taip paprasta. IKEA baldų dizaineriai, prekių kūrėjai ir technologai užtikrina, kad saugumo, kokybės ir aplinkosaugos aspektų būtų laikomasi visada: nuo pradinio projektavimo etapo, per visą prekės naudojimo laikotarpį. Praktika ir patirtis parodė, kad įmanoma pagaminti prekę mažiausiomis sąnaudomis, neaukojant funkcionalumo ar išvaizdos. Siekiama naudoti kuo daugiau atsinaujinančių ir perdirbamų medžiagų, tokiu būdu mažinant prekės kainą. Maksimaliai panaudojamos žaliavos ir produkcijos pritaikymas žmonių reikmėms padeda taupyti sąnaudas.

ATSAKINGUMAS. IKEA laikosi atsargumo principo, spręsdama, ar cheminės ir kitos medžiagos, galinčios turėti poveikį pirkėjų sveikatai ir aplinkai, naudotinos gaminant IKEA prekes. IKEA skiria ypatingą dėmesį vaikų prekėms – jos turi atitikti aukštus kokybės ir saugos reikalavimus. Vaikų prekės tikrinamos pagal konkrečios šalies bei tarptautinius saugos standartus specialioje laboratorijoje Elmhulte, Švedijoje. Vienas iš IKEA tikslų – atsisakyti ir nenaudoti cheminių medžiagų, kurios gali kenkti žmogaus sveikatai ir aplinkai. Pagrindinės žaliavos, iš kurių IKEA gamina savo prekes, yra mediena, medvilnė, metalas, plastikas, stiklas, siekiant naudoti kuo daugiau atsinaujinančių ir perdirbamų medžiagų, kad gamybos proceso metu susidarytų kuo mažiau atliekų.

KOKYBĖ. Bet kas gali pagaminti kokybišką produktą už aukštą kainą ar nekokybišką už žemą, tačiau norint sukurti gerą produktą už žemą kainą, reikia atrasti išradingus būdus, leidžiančius išlaikyti mažas sąnaudas. Būtent todėl IKEA požiūris yra šiek tiek kitoks. Kiekvienais metais kūrimo etape išbandoma ir patikrinama tūkstančiai IKEA prekių. Ekonominės klasės IKEA baldai ir interjero elementai tapo populiarūs ne tik dėl puikios kokybės ir santykinai nedidelės kainos. Išskirtinė švediška kokybė, geros kainos ir originalumas išgarsino IKEA baldus visame pasaulyje.