Ar kada nors jau teko girdėti apie tai, kokią naudą kosmetikos ir medicinos pramonėje padarė hialurono rūgštis? Mums irgi ne, todėl skubame, kuo greičiau susipažinti su šiuo kosmetiniu produktu, nes darosi tikrai smalsu, kokiam tikslui jis gali būti naudojamas. Juk moterims grožio prekės visada yra itin įdomios, o jeigu tai yra dar ir kokia nors naujiena – tai mes visada būtinai dar ir užsimanome tai išbandyti.

Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis (HA) dar yra žinoma, kaip hialuronanans, arba hialunonatas. Tai angliavandenis, o jei tiksliau – mukopolisacharidas hialurono rugstisnatūraliai randamas visame žmogaus organizme. Jis gali būti keletos tūkstančių cukrų (angliavandenių) ilgio. Kai jis nėra susijungęs su kitomis molekulėmis, tai jungiasi su vandeniu, kas jam suteikia standumą, panašų į želė konsistenciją. Tai tiesiog yra klampus gelis, viena iš labiausiai ištirtų medžiagų šiandieninėje medicinoje. Jau yra atlikti tūkstančiai tyrimų. Daugiausia jų – ortopedijos ir akių operacijų srityse. Be kita ko, jo funkcija organizme yra surišti vandenį ir patempti kilnojamąsias kūno dalis, pavyzdžiui, sąnarius ir raumenis. Konsistencija ir audinių patogumas leidžia, kad tai būtų naudingas odos priežiūros produktas ir puikus drėkiklis. Kadangi HA yra viena iš labiausiai hidrofilinių („mylinčių“ vandenį) molekulių visoje gamtoje, tai ji suteikia daug naudos žmogaus organizmui ir gali būti apibūdinama, kaip drėkiklis iš gamtos.

Hialurono rūgšties nauda organizmui

Jeigu mes palygintume žmogaus kūno sąnarius su automobilio varikliu, sąnarių skysčiai prganizme imituotų automobilio variklio tepalus (alyvą). Mes reguliariai keičiame tepalus savo automobiliuose, nes šiluma ir trinties paskirstymai suteikia jiems klampumo. Variklio alyva tampa mažiau pajėgi apsaugoti metalo paviršių nuo pernelyg didelio susidėvėjimo. Taigi Ha yra naudinga mūsų kūno sąnariams lygiai panašiu principu. Kai mes senstame, tai bendras mūsų kūno skystis mažina klampumą. O HA padeda palaikyti visa tai ir tiesiog geriau jaustis.

Kada hialurono rūgštis buvo atrasta?

Ha pirmą kartą komerciniais tikslais uvo panaudota 1942 metais. E. Balasz kreipėsi dėl patento panaudoti ją, kaip kiaušinio baltymą kepiniuose. Jo atradimas buvo labai unikalus. Jokia kita iki šiol atrasta molekulė neturėjo tokio didelio poveikio žmogaus organizmui. Taigi šis asmuo tapo pirmaujančiu HA ekspertu ir padarė dar daug su tuo susijusių puikių atradimų.

Kur kūne yra hialurono rūgštis?

Ji yra natūraliai randama beveik visose kūno ląstelėse, o tam tikrose kūno vietose galima rasti ir didesnes jos koncentracijas. Kiekvienai kūno vietai, HA tarnauja vis kita funkcija. Kūnui reiia nuolat papildyti HA, kadangi jai kartais irgi reikia laiko atsinaujinti.

Hialurono rūgštis mūsų odai

Oda yra didžiausias mūsų organas, kuris apima apie 15 procentų viso kūno svorio. Maždaug 50 procentų visos kūno hialurono rūgšites galima rasti būten mūsų odoje. HA ir kolagenas yra gyvyiškai svarbūs komponentai mūsų odai. Tai yra svarbu, kad oda išlaikytų savo sluoksnius ir struktūrą. Kolganeas suteikia odai tvirtumo, o HA maitina ir drėkina kolageną. Įsivaizduokite kolageną, kaip elastingą pluoštą, kuris atstato odą atgal į fotmas, kai ji yra ištempiama. Kolageno drėgmei palaikyti ir yra skirta hialurono rūgštis. Jauna žmogaus oda yra lygi ir elastinga, kadangi joje dar būna daug HA. Mumssenstant, prarandame gebėjimą išlaikyti tą pačią koncentraciją.

Daar yra sukurtas tikrai ne vienas HA krems mūsų odai, tereikia tik mokėti jį pasirinkti.