šiltinimas ekovataEkovata – tai celiuliozės pluošto izoliacija, skirta apšiltinti namo sienas, grindis ar stogus. Šiltinimas ekovata yra labai ekologiškas, aplinką tausojantis būdas. Ekovata neturi anglies dvideginio, toksinų, todėl palaiko sveiką namo vidaus aplinką ir tinkamą drėgmės kontrolę.

Ekovata yra gaminama iš perdirbto popieriaus. Tai padeda išsaugoti gamtą, nes priešingu atveju, seni popieriai keliauja į sąvartyną, yra deginami ir taip kenkia aplinkai.

Kitaip nei daugelis šiltinimo medžiagų, ekovata yra visiškai nekenksminga žmogaus sveikatai. Ekovata: natūralus produktas, beveik be jokio formaldehido kiekio, be jokių lakiųjų organinių junginių, be jokio ozono sluoksnio mažėjimo potencialo ir be jokių chlorfluorangliavandenilių.

Verta žinoti ir tai, jog šiltinimas ekovata padeda išlaikyti sveiką drėgmės lygį pastato viduje, užkerta kelią bakterijoms, virusams, grybeliams ir erkėms. Dėl šio šiltinimo būdo pastatas natūraliai „kvėpuoja“: jei lauke yra drėgna, o viduje sausa, šiek tiek drėgmės keliauja į pastato vidų. Tokiu būdu drėgmė natūraliai keliauja tik ten kur reikia ir taip yra sukuriama sveika ir jauki aplinka.

Ekovata siūlo šiltinimą ne tik nuosaviems namams, bet ir komercinėms patalpoms ar visuomeniniams pastatams. Visoje Europoje ekovata jau yra įdiegta daugiau nei viename milijone pastatų per pastaruosius 20 metų.

Be ekologinių privalumų, ekovata suteikia ir puikias šilumines savybes, nes yra išvengiama šilumos konvekcijos srovių. Izoliacija užtikrina visišką pastato sandarumą, yra panaikinami įtrūkimai.

Šiltinimas ekovata suteikia ir puikias priešgaisrines savybes. Ekovata yra atspari ugniai. Toks rezultatas yra pasiekiamas dėl neorganinių druskų. Taip pat yra sukuriama gera garsų izoliacija. Kitas puikus privalumas tas, kad šiltinimo metu ir po jo ekovata nepakenkia kitoms bendroms pastato dalims, pavyzdžiui, variniams vamzdžiams, elektros kabeliams ar metalinėms plokščių tvirtinimo detalėms.

Reikia paminėti ir tai, kad ekovata turi būti įdiegta tik profesionalių meistrų. Priešingu atveju, šis šiltinimas gali neatitikti visų savo kokybės savybių. Jei turite tam tikrų klausimų apie ekovatą ar kitus alternatyvius ir gerus pastatų apšiltinimo būdus, drąsiai kreipkitės į profesionalius konsultantus.