Efektyvus geoterminis šildymas
Geoterminis šildymas
Kai nuolat auga nuosavų namų stratybos populiarumas mūsų šalyje, nuolat kinta šildymo kainos tokiu atveju atsiranda alternatyvūs energijos šaltiniai, kurie atsinaujina. Viena iš tokių priimtinų rūšių yra geoterminis šildymas. Pagrindinės šio šildymo dalys tai šilumos išgavimo principas, kai šiluma gaunama iš žemės yra naudojama pastato apšildymui. Dažniausiai geotermkinė energija yra gaunama iš žemės, vandens ir mus supančio oro. Šiluma ten yra kaupiama šiltuoju metų laiku ir ji yra atiduodama šaltuoju metų laiku. Energijos mainų procesas yra atliekamas su šilumos siurblio pagalba. Šilumos siurblio ir visos sistemos darbą galima peržiūrėti funkcionalaus šaildytuvo principu. Ranka, kuri kelias sekundes būna šalia šaldytuvo sienos jaučia šilumos srautus, kurie sklinda iš gyvatuko. Energijos mainų grandinė atrodo taip: produktai su teigiama temperatūra, kuri yra šaldytuvo agregate yra vėsinama ir visą savo sukauptą šilumą šaldymo kameroje, įšilusį orą įtraukia į šilumos apykaitos procesą. Šiuo atveju freonas, kuris cirkuliuoja vamzdžiuose yra įmontuotas į korpusą ir gauta šiluma yra pernešama į išorinį gyvatuką.sistema išsklaido šilumos perteklių esančioje aplinkoje, o atvėsintas freonas patenka iki kompresoriaus, kur yra sumažinama temperatūra iki neigiamos reikšmės ir ciklas pasikartoja iš naujo. Jei produktai bus pakeisti į žemę, tokiu atveju yra gaunama namoi šildymo sistema, tačiau ženkliai didesniais dydžiais. Tuo pačiu galima pastebėti, kad vienintelis papildomos energijos šaltinis, tai elektra, kuri yra reikalinga, kad veiktu kompresorius.
Šilumos šaltinis, kuris yra gaunamas iš saulės tai yra žemė, vanduo iš tvenkinio arba oras. Pastaruoju atveju, terminis prietaisas turi būti montuojamas ten kur yra palanki temperatūra. Iš tiesų geoterminis šildymas yra labai efektyvus. Be galimų išlaidų, prieš organizuojant tokį šildymą turi būti apskaičiuotas įrangos galingumas. Tai yra reiklainga, kai yra pasirenkami siurbliai ir kitos dalys. Kaip galima pastebėti iš atliktų apskaičiavimų, tam tikras faktorius tai yra vidinė namo šildymo apimtis, rekia žinoti kokio ploto patalpa turi būti apšildoma. Kad būtų palaikoma neukšta teigiama temperatūra nuo 5 iki 10 laipsnių žiemos metu įvairiose patalpose prietaisų galingumas turi išaugti 15 procentų. Kai yra padidinamas šilumos siurblio galingumas jūs galite turėti visavertį karšto vandens šaltinį, kuris bus vonioje arba virtuvės kambaryje. Kai yra išanalizuojamos visos galimos šilumos energijos išlaidos namo viduje yra apskaičiuojamas minimalus įrangos galingumas. Tikrai yra tikslinga užfiksuoti tvirtumo diapozoną nuo 1,2 iki 1, 25. Daugelis geoterminio šildymo sistemų gauna šilumą iš žemės, kuri yra ten sukaupta per tam tikrą laiko tarpą. Šiam tikslui vamzdžiai, kuriuose cirkuliuoja šiluma yra įkasamas į gruntą. Kai yra daugiau laisvos erdvės sklype yra naudojamas horizontalus montavimas, priešingu atveju išorinis kontūras yra panardinamas į vertikalius gręžinius.
Kai yra montuojamas horizontalus kontūras yra būtina atsižvelgti į dirvos šalinimo lygį. Didžiajai daliai Europos gyventojų geoterminis šildymas gali suteiki neišpasakytą naudą. Bendros kapitalo investicijos į geoterminio šildymo sistemą yra sudarytos iš kelių dalių, tai šilumos siurblio kaina, detalių kaina, sistemos montavimo darbų kaina, na ir žinoma tam tikros išlaidos skirtos elektros energijai šildymo sezono metu. Atsižvelgiant į visa tai yra nustatoma visos šildymo sistemos kaina. Geoterminis šildymas tai yra puiki alternatyva tradiciniam šildymui. Naudojant tokį energijos šaltinį jūs sutaupysite savo lėšas ir atitinkamai suteiksite gaimybę sau gyventi kur kas ekologiškiau ir saugiau. Kai jūs pasirinksite tokį energijos šaltinį jūs nepasilagilėsite.
Parašykite komentarą