Geoterminis  šildymas

Kai nuolat auga nuosavų namų stratybos populiarumas mūsų šalyje, nuolat kinta  šildymo kainos tokiu  atveju  atsiranda  alternatyvūs  energijos  šaltiniai, kurie  atsinaujina.  Viena iš tokių priimtinų rūšių  yra  geoterminis  šildymas. Pagrindinės šio šildymo dalys tai šilumos  išgavimo principas, kai šiluma  gaunama iš žemės yra naudojama pastato  apšildymui. Dažniausiai  geotermkinė  energija yra gaunama  iš žemės, vandens ir mus supančio oro.  Šiluma ten yra kaupiama  šiltuoju metų laiku ir ji yra atiduodama šaltuoju metų laiku.  Energijos mainų procesas yra atliekamas  su šilumos  siurblio pagalba.  Šilumos  siurblio ir  visos sistemos darbą galima  peržiūrėti  funkcionalaus šaildytuvo principu. Ranka, kuri kelias sekundes  būna šalia  šaldytuvo sienos jaučia šilumos srautus, kurie  sklinda iš gyvatuko.  Energijos mainų grandinė  atrodo taip:  produktai su teigiama temperatūra, kuri yra šaldytuvo agregate yra vėsinama ir visą  savo  sukauptą  šilumą šaldymo kameroje,  įšilusį orą įtraukia į šilumos  apykaitos procesą. Šiuo  atveju freonas, kuris cirkuliuoja vamzdžiuose yra  įmontuotas į korpusą ir gauta šiluma yra pernešama į išorinį gyvatuką.sistema išsklaido šilumos  perteklių esančioje  aplinkoje, o  atvėsintas freonas patenka iki kompresoriaus, kur yra  sumažinama temperatūra  iki  neigiamos reikšmės ir  ciklas pasikartoja  iš naujo.  Jei produktai  bus pakeisti į žemę, tokiu  atveju yra gaunama  namoi šildymo  sistema, tačiau ženkliai didesniais  dydžiais.  Tuo pačiu galima pastebėti, kad vienintelis papildomos  energijos šaltinis, tai  elektra, kuri yra  reikalinga, kad veiktu  kompresorius.

Šilumos šaltinis, kuris yra gaunamas iš saulės tai yra žemė, vanduo iš tvenkinio arba oras.  Pastaruoju atveju, terminis  prietaisas turi būti  montuojamas ten  kur yra palanki temperatūra.  Iš tiesų geoterminis  šildymas yra labai  efektyvus.  Be galimų išlaidų, prieš organizuojant  tokį šildymą turi  būti  apskaičiuotas  įrangos galingumas. Tai yra  reiklainga, kai  yra pasirenkami siurbliai ir kitos dalys. Kaip galima pastebėti iš  atliktų  apskaičiavimų, tam tikras faktorius tai yra vidinė  namo  šildymo  apimtis, rekia žinoti kokio ploto patalpa turi  būti apšildoma.  Kad  būtų palaikoma neukšta teigiama  temperatūra nuo 5 iki 10 laipsnių žiemos metu įvairiose patalpose prietaisų galingumas turi išaugti 15 procentų.  Kai yra padidinamas šilumos  siurblio galingumas jūs  galite  turėti visavertį karšto vandens šaltinį, kuris bus vonioje  arba virtuvės  kambaryje.  Kai yra išanalizuojamos  visos galimos  šilumos  energijos išlaidos namo viduje yra apskaičiuojamas minimalus  įrangos  galingumas.  Tikrai yra tikslinga užfiksuoti  tvirtumo diapozoną  nuo 1,2 iki 1, 25.  Daugelis  geoterminio šildymo sistemų gauna šilumą  iš žemės, kuri yra  ten sukaupta per tam tikrą  laiko tarpą.  Šiam tikslui vamzdžiai, kuriuose  cirkuliuoja šiluma yra įkasamas  į gruntą. Kai  yra daugiau laisvos erdvės  sklype yra naudojamas horizontalus montavimas, priešingu  atveju išorinis  kontūras yra  panardinamas į vertikalius  gręžinius.

Kai yra  montuojamas horizontalus  kontūras yra būtina  atsižvelgti į dirvos šalinimo  lygį.  Didžiajai  daliai  Europos gyventojų geoterminis šildymas gali  suteiki neišpasakytą naudą.  Bendros kapitalo investicijos į geoterminio šildymo  sistemą yra sudarytos iš kelių dalių, tai  šilumos  siurblio kaina, detalių kaina,  sistemos montavimo darbų kaina, na ir žinoma  tam tikros išlaidos skirtos  elektros energijai šildymo  sezono metu. Atsižvelgiant į visa  tai yra   nustatoma  visos  šildymo sistemos kaina.  Geoterminis šildymas tai yra  puiki  alternatyva  tradiciniam šildymui.  Naudojant tokį  energijos šaltinį jūs  sutaupysite savo  lėšas ir atitinkamai suteiksite gaimybę sau gyventi kur kas  ekologiškiau ir saugiau.  Kai jūs pasirinksite tokį  energijos šaltinį jūs  nepasilagilėsite.