Parkavimo sistemos yra sukurtos automobiliams. Kai kuriuose automobilių modeliuose parkavimo sistemos įdiegiamos iš garto dar automobilių gamyklose, nes tai priklauso to modelio automobilio komplektacijai. Kitos mašinos parkavimo sistemos neturi, nors ir yra pakankamai naujos. Dar kitų automobilių parkavimo sistemos po ilgo laiko sugenda… O kuriai iš trijų gruparkavimo sistemapių priklausote jūs?

Tie, kas turi parkavimo sistemą, parkavimo sistemos tikrai neatsisakytų. Jie jau ne kartą įsitikino tuo, kad su šia sistema automobilio statymas žymiai paprastesnis. O jei paprastesnis, tai ir greičiau atliekamas, mažiau jaudinimosi ar susierzinimo keliantis. Sėkmingas transporto priemonės pastatymas – tai vairuotojo kasdienė pareiga, kai tik jis naudoja automobilį. Parkuotis tenka pačiose įvairiausiose vietose: į garažą, parduotuvės autommobilių stovėjimo aikštelėje, nuvažiavus pas pažįstamą žmogų į svečius (reiškia, prie nuosavo namo, ar daugiabučio), tiesiog šalikelėje tarp dviejų automobilių ir t. t. Su šiomis situacijomis tenka susidurti tiek ilgai vairuojantiems asmenims, tiek ir tiems, kurie vairavimo teises išsilaikė neseniai. Turima patirtis skiriasi, bet parkavimo sistemos neatsisako nei vieni, nei kiti, nes ją naudoti patogu.

Tie, kas parkavimo sistemos neturi, galbūt apie ją ir nesvajoja, nes nėra jos bandę. Jei išbandytų automobilį su šia sistema, manome, kad tam žmogui ši svajonė atsirastų. Parkavimo sistemos montavimas yra įmanomas į tuos automobilius, kurie jos niekada neturėjo. Automechanikai ir autoelektrikai tuo pasirūpina servise. Jie automobilio priekyje ir gale įmontuoja daviklius, siunčiančius garsinius signalus, kurie girdimi tik automobilio salono viduje. Pro šalį einantis pėstysis nežinos, kad jūsų automobilyje būta parkavimo sistemos. Mat išoriškai, tai yra būnant lauke, parkavimo sistemos nei girdimos, nei matomos. Davikliai yra tarsi paslėpti ir į akis nekrenta. Taigi, jums net nebūti išsiduoti, kad naudojate parkavimo sistemą, kai statote automobilį. Nors slėpti tai čia nėra ką, tai nėra gėdinga sistema. Ji padeda vairuotojui, o tai, kas jam padeda yra praktiška ir naudinga.

Sugedusi parkavimo sistema vairuotojus šiek tiek erzina, nes pripratus prie jos ir staiga jos netekus automobilio statymas tarsi pasunkėja. Tačiau labai nerimauti nereikėtų, kadangi autoserviso darbuotojai atlieka parkavimo sistemos remontą. Dažniausiai gedimas gana greitai pataisomas. Davikliai pakeičiami ir dažniausiai to pakanka. Jei ne, tada daroma autodiagnostika ir ieškoma klaidos automobilyje. Remontas vyksta toliau. Tikimybė, kad parkavimo sistema vėl veiks yra šimtaprocentinė. O jei sistemos remontas visgi nepadeda, tai galbūt įmanomas pakartotinis parkavimo sistemos įmontavimas, kai įdiegiama nauja sistema, prieš tai išėmus senąją? Šito tiksliai pasakyti negalime, nes tokią informaciją galima gauti tik iš serviso darbuotojų.

O kaip veikia parkavimo sistemos? Kada jos naudojamos? Parkavimo sistemos sureaguoja automatiškai. Jos yra pakankamai išmanios, kad atskirtų, kada automobilis yra parkuojamas, o kada tik stabtelėjo prie šviesoforo ar pan. Išmaniosios technologijos šiais laikais žmogaus jau nebestebina, nors jis tiksliai ir nežino, kaip tas ar anas prietais, technologija veikia, svarbu, kad jis moka ja naudotis praktiškai. O visa kita informacija jam yra ne aktuali, nes yra juk specialistų, kurie turi reikiamą informaciją, įgūdžius, tai kam į savo galvą „kišti“ naują informaciją, kurios gali nei neprireikti… jau ir taip gyvename amžiuje, kur klesti informaciniai karai, laimi tas, kas žino naudingesnės informacijos. Taigi, dažnai perkame nebe prekes, o informaciją, žinias, svetimus įgūdžius ir mokame už paslaugas, jų suteikimą.