dviraciu dalysDviratis iš pažiūros atrodo paprastas prietaisas, tinkamas kelionėms, sportui, pramogoms, ekstremaliems pojūčiams medžioti. Vis dėl to transporto priemonė ar bet kokia sporto rūšis turi būti pasirinkti pagal individualią žmogaus tuometinę fizinę būklę. Treneris, kuris tikina, kad kūnas iš karto gali prisitaikyti prie didelių krūvių yra visiškai netikęs ir neturėtų dirbti treneriu. Dviračių sporte krūvius galima didinti tiks palaipsniui, sudarius tinkamą treniruočių grafiką. Žmogus yra asimetriška būtybė, o dviratis – simetriškas. Todėl sėdant ant dviračio kūnas turi dėti daug pastangų, kad prisitaikytų, nors mes ir ne visada apie tai pagalvojame. Dviračių dalys turi būti parinktos teisingai ir pritaikytos taisyklingam dviračio minimui kaip ir dviratininko apranga, apsaugos priemonės.

Dviratininkas, norintis sportuoti skirtingais metų laikais turi daug dėmesio skirti aprangai, nes vasarinė ir rudeninė apranga yra ne vienodai šilta. Apranga dviratininkui yra ne tik stiliaus ir kokybės dalykas, nes ji užtikrina, kad sportininkas gaus peršalimo, kūnas vis tiek galės kvėpuoti, o judesiai nebus varžomi.

Dviračio dalys ir sportinis užsispyrimas turi didžiausią reikšmę geriems sportininko rezultatams, nesvarbu, kokioje srityje jis siektų aukštumų. Šiuo metu populiarios yra dviračių lenktynės, sprinto varžybos, BMX dviračių pasirodymai, kalnų dviračių sportas. Kiekvienai iš minėtų sporto šakų būtina dviratį aprūpinti kokybiškomis dalimis: balnu, vairu, stabdžių sistema, padangomis, ratlankiais, pedalais, stipinais, grandine guoliais ir kt. Skirtingos dalys dviračiui suteikia skirtingas savybes ir tam reikia išmanymo. Profesionalūs dviratininkai nuolatos siekia būdų pagerinti savo dviratį, konsuntuojasi su kitais sportininkais, patyrusiais konsultantais parduotuvėse, kurie gali paaiškinti vienos ar kitos detalės tekiamus privalumus.

Dviračių aksesuarai ir saugos priemonės (Pvz., dviratininko pirštinės, akiniai, šalmas, atšvaitai, liemenės, kelnės, kaklo ir galvos apdangalai) dažnai neatsiejamas dalykas nuo dviračių. Juk saugus važiavimas ir sportininko sveikata svarbiau nei dviračio dalys. Jei sportininkas gaus traumą (Pvz., galvos sutrenkimą nesėkmingo griuvimo metu), jo karjera gali žlugti visam gyvenimui. Tada visi sportiniai pasiekimai ir adrenalinas, gaunamas varžybų metu liks tik kaip prisiminimas. Didžiausia kančia sportininkui – prieš savo valią pasitraukti iš sporto ir keisti aktyvų gyvenimo būdą į ramesnį, kurio reikalauja traumos buvimas.