dviraciaiŠiltas metų laikas, ypatingai pavasaris ir vasara tai yra  laikas  dviračiui, tai laikas  skirtas pasivaikščiojimams gamtoje ir šeimos poilsiui.  Tačiau patogus  dviračiai suteiks  labai daug malonumo tik tuo  atveju jei jis bus pasirinktas tinkamai.  Vyrai ir moterys sau skirtus dviračius turi pasirinkti individualiai. Kodėl  yra svarbus tinkamas dviračių pasirinkimas? Pasivažinėjimas  dviračiu ir turistinės  kelionės suteikia  ypatingą  malonumą, kurio neįmanoma gauti važiuojant  kitu transportu. Tačiau dviratis priešingai nei  automobilis kelia  rimtus  reikalavimus žmogaus anatomijai, pavyzdžiui, jo ūgiui, kojų ilgiui, svoriui, sudėjimui ir kitiems parametrams.  Priežastis yra labai paprasta, kadangi žmogui važiuoti dviračiu turi būti patogu ir tik esant  tam tikram  dviračio  dydžio  ir  žmogaus  svorio parametrų santykiams bus  pasiektas maksimalus  efektyvumas naudojant raumenų jėgą, sumažės jūsų  nuovargis.  Todėl dviračio pirkimas  turi būti  atliekamas teisingai, atsižvelgiant  į tai koks yra žmogaus  ūgis,  svoris ir  kiti parametrai.  Taip pat yra  būtina  atkreipti dėmesį į kitus parametrus, kuriais pasižymi nauji dviračiai.  Tačiau prieš tai, kai bus duodamos  rekomendacijos kokį dviratį  pasirinkti, reikėtų  aptarti   kokie dviračiai  yra šiuo metu parduodami rinkoje. Šiuolaikiški dviračiai šiuo metu gali turėti  ne vieną paskirtį ir konstruktyvią  ypatybę.

Galima pasirinkti  keliams pritaikytus dviračius, jie  yra  skirti miestui, jie  yra patogūs, sudedami. Tai yra pakankamai paprastas variantas, net galima sakyti, kad tai yra  klasikinis variantas, kuris  gali  būti  puiki transporto priemonė, kuri yra pritaikyta miestui ir kaimui. Jie  neturi specialios pakabos, dažniausiai yra  naudojami lengvi dviračio rėmai ir dažniausiai yra tik viena greičio pavara.  Tai yra puikus variantas  norint važiuoti negreitais  miesto takais, norint važiuoti  į darbą arba poilsiauti užmiestyje.  Dar vienas galimas pasirinkimas yra kalnų dviračiai, tai yra  didelė dviračių grupė, kuri  yra  skirta važiavimui  kalnais ir  tose vietose, kuriose nėra tinkamos  dangos.  Kalnų dviračiai turi pakankamai daug  greičio pavarų, gali  turėti  amortizuojančias pakabs, taip pat turi palengvintą  ir sustiprintą rėmą, turi plačias padangas. Tai yra  tinkamas sprendimas sportui  ir  aktyviam poilsiui.  Kita  dviračių rūšis yra  turistiniai dviračiai, tai yra  tarpinis variantas, kuris yra  skirtas ilgoms  kelionėms, įvairiomis kryptimis.  Šios rūšies dviračiai turi  tvirtą rėmą. Tuo pačiu gali užtikrinti važiavimo patogumą. Tai yra geriausias  variantas skirtas profesionaliam dviračių turizmui.  Atskirai  galima  išskirti dar kelias dviračių rūšis, tai ekstremaliam važiavimui skirti dviračiai ir  BMX, kurie turi  aukštą vairą, neturi pakabos ir turi vieną greičio pavarą. Šis transportas yra naudojamas moto krosų metu, tačiau jie yra labai populiarūs tarp miesto  ekstremalų.

Pagaliau,  atskirai  yra  išskiriami ir  moterims  skirti dviračiai, jie yra apibūdinami žemu rėmu ir maksimaliu patogumu.  Taip pat visos  anksčiau  aprašytos  rūšys gaminamos ir moterims  skirtais variantais, tačiau  yra  atsižvelgiama  į moterų  anatomiją. Tik taip  yra pasiekiamas patogumas. Kaip  turi būti pasirenkamas dviratis? Šis procesas  gali būti skirstomas į kelias rūšis, pavyzdžiui, dviračio  rūšies pasirinkimas,  dviračio pasirinkimas pagal jūsų ūgį, pasirinkimas pagal kainą,  aksesuarų pasirinkimas. Svarbiausia, kai yra pasirenkami dviračiai nustatyti kam  ir kodėl jis yra reikalingas.  Pavyzdžiui, jei jūs planuojate  pasivažinėti mieste arba parke, ketinate  važiuoti į darbą, tokiu  atveju yra  prasminga pasirinkti  įprastą miestui pritaikytą variantą.  O jei jums patinka aktyvus poilsis ir planuojate  pakerėti prastos kokybės kelius tokiu  atveju geriausias pasirinkimas kalnų dviratis.  Dviračio pasirinkimas yra  labai  atsakinga  akimirka.