Durų reguliavimas – tai procesas, kurio tikriausiai nenorime nei vienas, tačiau kartas nuo karto gali tekti jį atlikti. Durų reguliavimas yra reikalingas tada, kai durys jau netiksliai atitinka savo funkciją, prastai atsidarinėja ir panašiai. Jeigu durys Jūsų namuose buvo įstatytos duru remontaskokyiškai, tai greičiausiai durų reguliavimas Jums nebus reikalingas, tačiau kiek tokiu atvejų tėra? Tikriausiai galime tai suskaičiuoti ant pirštų. Ne visada visas darbas priklauso uo vien tik durų įstatymo. Juk dažniausiai kiekvienas durų meistras gali tai atlikti kokybiškai. Dažniausiai didžioji problema būna pačiose duryse. Dabar yra nemažai parduodama labai prastos kokybės durų, kurios gali pasigirti nebent tik savo gražia išvaizda. Po kiek laiko tokios durys gali tapti kreivos, jų statktos nusidėvėti ir panašiai. Štai tada mums ir pasidaro reikalingas durų reguliavimas.

Tikriausiai net nepagalvojote, kad galima reguliuoti durų vyrius? Iš pirmo žvilgsnio, Jums, kaip ne ekspertui, gali pasirodyti, kad nėra ir negali būti jokio būdo, kaip juos galima reguliuoti. Tikriausiai galvojate, kad, kaip galima atlikti durų vyrių remontą, kai jie yra primontuoti prie durų. Juk kitaip durys atrodo, kad neužsidarys. Norint sužinoti ir suprasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia reikia suprasti, kokiu principu veikia durų vyriai.

Kai durys turi tris vyrius, Jūs tikriausiai galvojate, kad kiekvienas iš jų atlieka po trečdalį darbo. Logiškai pagalvojus, taip, tai ūtų teisingas, tačiau vis dėlto tai tikrai nėra tiesa. Iš visų trijų vyrių, pats viršutinis atlieka visą pagrindinį darbą. O žemesnieji vyriai veikia kaip atramos taškai. Durys yra linkusios būti įlinkusios, traukiant vyrius viršuje.

Aukščiausiasis vyrys turi tik trumpus varžtus prie rėmo, kurie padeda laiku atsiplėšti durims. Pats rėmas gali trauktis kartu su vyriais. Kai taip atsitinka, durys ima kreivuotis, ima trintis prie rėmo, kitaip sakant, palei staktą, tada trinasi ir jas gali tapti sunkiau uždaryti. Durys atrodo tarsi išbrinkusios. O vasaros metu duris gali būti ne tik sunku uždaryti, tačiau ir gali pasilikti kažkiek spragų.

Esminis daras, kaip turi būti atliekamas durų reguliavimas – tai reikia tiesiog sutvarkyti ir sureguliuoti viršutinį vyrį. Reikia turėti bent vieną ilgą varžtą. Jis turi būti įvedamas į durų staktą, taip, kad tilptų į visą medienos struktūrą. Žinoma, mes čia kalame apie medines duris ir staktas. Plieniniių durų reguliavimas gali vykti visiškai pagal kitokias tendencijas. Interente yra tikrai apstu komentarų ir ten galima pasiskaityti įvairių patarimų, apie tai, kaip galima reguliuotis duris. Tačiau juk niekas negarantuoja, lad vien tik perskaičius tokią informaciją ir tik pritaikius teorines žinias, Jums ims ir pavyks atlikti tokius darbus. Realybė, deja yra tokia, kad Jums daug geriau bus, jei pasisamdysite profesionalų durų reguliuotoją, kuris žino tiksliai, kaip reikia atlikti savo darbą.

Kalbant apie bet kokius durų remontus, yra verta žinoti, kad gali imti irsugesti nemažai jos komponentų. Pavyzdžiui, yra visai tikėtina, kad Jums reikės pakeisti tik pačias duris, pritaikius, kas prie staktos matmenų. Tačiau gali būti ir taip, kad teks keisti pačią staktą. Kartais pakanka visai paprasto dalyko ir durys vel ima užsidasrinėti gerai. Medinės durys, priklausoma nuo oro temperatūros, ar pastato techninių savyių, su laiku gali šiek tiek pasislinkti, ar nuslinkti žemyn. Tada irgi tereikia, nuimti vyrius ir jas šiek tiek kilstelėti.