biuro baldaiBiuro baldai gali būti pagaminti iš medžio drožlių, medžio dulkių plokštės arba medžio masyvo; jie turi atitikti šiuos reikalavimus: kokybė, patikimumas, ergonomiškumas ir funkcionalumas, patogumas ir estetiškumas. 

Renkantis ir planuojant biuro apstatymą baldais, vertėtų ne tik į jų grožį, dizainą, spalvą kreipti dėmesį, bet ir atsižvelgti į funkcionalumą bei universalumą. Juk mažiausiai 8 valandas darbuotojui tenka sėdėti darbo vietoje, taigi jo kūnas turėtų būti patogioje padėtyje, kad ilgainiui darbo sąlygos nesukeltų rimtų ligų. Kiekvieno darbdavio užduotis turėtų būti pasirūpinti tinkamų darbuotojų darbo sąlygų ir teigiamo psichologinio mikroklimato sudarymu. Dėl pastarojo sunkoka gali būti, tačiau bent jau tinkamais biuro baldais pasirūpinti įmanoma. Geriausia, kai baldai kiekvienam biurui projektuojami individualiai, atsižvelgiant į darbuotojų skaičių, poreikius, darbo aplinką. Nuo patogių (arba ne) biuro baldų priklauso bendra darbo atmosfera ir personalo gebėjimas efektyviai dirbti visą darbo laiką. Pagrindinis mažinantis darbingumą faktorius – nepatogi sėdėsena, netinkamas stalo aukštis bei nepatogus baldų išdėstymas. Biuro darbuotojų ir lankytojų baldai turėtų būti kuo lengviau valomi (tinkami valymui plaunamu dulkių siurbliu), atsparūs trinčiai.

Vienam darbuotojui prie kompiuterio turi būti skirta ne mažiau kaip 6m2 ploto ir ne mažiau kaip 19,5m3 erdvės. Darbo vietoje visa įranga, medžiagos, kontrolės prietaisai turi būti lengvai pasiekiami, be papildomo įtempimo ar pasisukimo. Blogas darbo vietos išplanavimas susijęs su neteisingu ekrano aukščio arba vietos parinkimu, dažniausiai jie statomi per aukštai ir sąlygoja kaklo pečių ligų riziką.

Teisingas kėdės pasirinkimas – pagrindinis faktorius, siekiant išsaugoti aukštą darbo efektyvumą ir sveikatą ilgus metus. Ant jos perkant būtina atsisėsti ir išbandyti visas funkcijas bei reguliavimus. Vadovams, dažnai posėdžiaujantiems ir susitinkantiems su klientais savo kabinete, būtinos kėdės su svyravimo mechanizmu, o tiems, kas daug dirba tam tikroje pozoje prie kompiuterio ir su dokumentais, būtinas ergonominis sinchromechanizmas, leidžiantis idealiai pritaikyti kėdę bet kokiai figūrai ir bet kokios rūšies darbui. Ant nepatogios kėdės neįmanoma sėdėti taisyklingai, tad ilgainiui ima varginti galvos, nugaros, riešų skausmai. Daugelis žmonių dirbdami sėdi ant kėdės krašto, susikūprinę ir prisilenkę prie pat kompiuterio ekrano. Geriausia atsisėsti ir atsiremti į kėdės atlošą, o tuomet jį atlenkti tiek, kad galva ir kaklas būtų tiesioje padėtyje.