vestuvinės puokštėsBūsimos nuotakos skiria be galo daug savo laiko tam, kad „Baltosios gulbės diena“ arba kitaip sakant jos vestuvės būtų kuo arčiau tos tobulybės, kurią ji yra susikūrusi dar nuo paauglystės laikų. Jaunikis yra pakantus ir jis leidžia nuotakos fantazijoms reikštis per kraštus pritardamas viskam, kas jo nuomone neperžengia proto ribų arba biudžeto lubų. Vestuvėms, nuotakos požiūriu, žinoma yra svarbiausia nuotakos suknelė ir puokštė, kitaip tariant, ji pati. Skamba kiek savanaudiškai bet realybė tokia, kad pusei vyrų visai neįdomu, kaip vestuvės atrodys, jiems svarbu, kad mylima moteris visada bus šalia ir juo rūpinsis. Moteriai dvasiniai dalykai ne mažiau svarbūs, tačiau moterys vestuves planuo su jaunatvišku maksimalizmu ir nori iš šventės išspausti tiek, kiek galima. Vadinasi, net vestuvinės puokštės kūrimas yra be galo svarbus. Nuotakos negalvoja, kad jau po poros mėnesių svečiai neatsimins, kai ta puokštė atrodė… Tai nėra joks minusas puokštei, nes ji savo darbą vestuvių metu atliks nepriekaištingai. Vestuvinės puokštės vaidmuo per vestuves yra daugiau nei aiškus ir šis traipsnis yra to įrodymas.

Vestuvinės puokštės gaminamos tik iš šviežių gėlių, todėl nenuvys, bus gaivios, aromatingos ir gražios. Be to, pakankamai tvirtai surištomis gėlėmis, kad metant puokštę netekėjusioms merginoms netektų graibstyti po vieną išsidraikiusių gėlių. Deja, tradicija tokia, kad šioje „loterijoje“ laimi tik viena. Vestuvinės puokštės perdavimas yra labai svarbus simboliškai. Vyrai, kurie dar nevedę aiškiai matys, kurios merginos dar netekėjusios ir ruošiasi gaudyti tą lemtingą nuotako puokštę. Kas žino, gal bežiūrėdamas į kurios nors merginos atkaklų puokštės gaudymą jis ja ims ir netyčia susižavės, prieis arčiau susipažinti, jei tai nėra jo giminaitė. Retas atvejas realybėje, bet tikimybė tikrai yra, kad draugės vestuvėse galima susirasti jaunikį sau. Juk pažintis pradžioje niekas nežino, ar iš to kas nors rimto išsirutulios. Likimas nenuspėjamas, tad… galbūt vestuvinės puokštės yra savotiškos „piršlės“. Kai kurios moterys tiki, kad vestuvinės puokštės turi magijos pritraukti meilę, nes juk į kiekvieną kiemą kažkada ateina šventė… Tai kodėl ta šventė negalėtų būti „Baltosios gulbės diena“, kurios laukia netekėjusios jaunos panelės?

Gėlės gali pauošti bet kurią šventę ir vestuvės nėra išimtis, šią gražią dieną, kai nuotaka yra balta kaip gulbė, gėlės ją lydi ne vieną kartą… Bažnyčioje maža, daili mergytė barsto gėlių žiedlapius, kurių nusėtu taku žengia nuotaka link altoriaus. Suolai, kuriuose sėdi vestuvių svečiai taip pat padabinti gėlėmis. O svarbiausios gėlės, savaime aišku, ne pamergių rankose, o jaunosios, kuri dega iš nekantrumo ištarti TAIP, bet vis tiek žengia ramiu žingsniu, norėdama, kad įspūdinga akimirka tęstųsi kuo ilgiau. Vestuvinė puokštė iš nuotakos rankų bažnyčioje patikima vyriausiajai pamergei tik tuo metu, kai jaunieji turi apsimainyti žiedais, simbolizuojančiais amžiną meilę iki mirties. Po to vestuvinės puokštės grįžta į nuotakų rankas ir pora išlydima į lauką, kur yra apmėtoma ryžiais. Tada visi keliauja į vestuvių puotos šventę, kur interjeras taip pat neapsieina be gėlių. Būtent ten ir vyksta svarbusis vestuvinės puokštės metimas, kurio laukia visos panelės ir kuriame nedalyvauja jau sukūrusios šeimas damos. Juk tos, kurios šeimas jau turi, žino, kad vestuvinės puokštės magija nebūtina, kad rastum savo laimę su kitu žmogumi. Jos jau turi daug gyvenimiškos patirties, tačiau gėlėmis vis dar džiaugiasi, nes mylimasis nepaliauja jų dovanoti.